15 توصیه برای ایجاد رابطه دوستی در سفر

به گزارش وبلاگ هم نفس، ایجاد ارتباط هنگام سفر برای بسیاری از افراد سخت است. اما برای بیرون آمدن از موقعیت راحتی و ایجاد ارتباط راه های ساده ای وجود دارد که می توانند یاری باشند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا برترین روش های برقراری ارتباط در سفر را از نظر استیو اسکات (نویسنده و کارآفرین) بشناسید.

15 توصیه برای ایجاد رابطه دوستی در سفر

1. نبایدها را فراموش کنید

این مهم ترین توصیه ای است که می توانم بکنم. بسیاری از مردم با نبایدهای فراوانی که در فکر دارند سفر می نمایند: چرا باید چنین کاری را انجام دهم؟ بعضی اوقات فکر می نمایند برای انجام یک کار بیش از حد پیر هستند یا اینکه ترس هایشان از هر نوعی که باشند اجازه نمی دهند.

بسیاری از نبایدها بیشتر در زمان نوجوانی و جوانی وجود دارند، اما من توانستم از آنها در جهت ارتباط با افرادی در سنین مختلف از نوجوانی تا سالخوردگی استفاده کنم. برای برقرار کردن دوستی محدودیت سنی قایل نشوید. آدم ها می توانند از برخورد با تمامی افراد نکات تازهی یاد بگیرند.

2. در اقامتگاه های مقرون به صرفه قیمت اقامت کنید

بدون شک باید گفت اقامتگاه های مقرون به صرفه برترین مکان ها برای اقامت هستند. اوایل خودم هم کمی نگران اینگونه اقامت گاه ها بودم، زیرا فکر می کردم ممکن است با افراد عجیب و غریبی روبرو شوم، اما واقعیت چیز دیگری است. در این اقامت گاه ها می توانید با انواع افراد از کوله پشتی گردها تا خانواده های پرجمعیتی که به فکر هزینه های سفرشان هستند روبرو شوید.

خوبی این اقامتگاه ها این است که می توانید اوقات خوبی را در فضاهای مشترکشان با دیگر مسافران داشته باشید.

3. از کوچ سرفینگ (Couchsurfing) بهره ببرید

کوچ سرفینگ نام وبسایتی اجتماعی است که با عضویت در آن می توانید به هر جای جهان که می خواهید سفر کنید و مهمان مردم آن منطقه باشید.

یکی از خوبی های این نوع سفر این است که می توان همزمان که از اقامت رایگان استفاده می کنید، افراد تازهی را هم ببینید و ارتباطاتتان را وسعت ببخشید. از کوچ سرفینگ نترسید. بسیاری از افراد به ویژه بانوان از این نوع سفر واهمه دارند، اما باید گفت برای پیدا کردن برترین میزبان باید سوابق فرد مورد نظرتان را در وب سایت مطالعه و از نظرات مثبتی که راجع به او داده شده است اطمینان حاصل کنید.

4. از انجام فعالیت مورد علاقه خود لذت ببرید

می توانید در وب سایت هایی مثل Meetup عضو شوید و با افرادی که سلایق مشترکی در زمینه انجام فعالیت های مختلف، ورزش یا هر چیز دیگری با شما دارند آشنا بشوید و همین را بهانه ای برای ایجاد دوستی و براقراری ارتباط در سفر قرار دهید. مسلما وقتی با کسی نقطه مشترکی می یابید، برقراری رابطه دوستی آسان ترخواهد بود.

5. یک مهارت تازه یاد بگیرید

ببینید در جایی که می خواهید به آن سفر کنید چه چیزهایی معروفیت دارد. مثلا اگر قرار است به اسپانیا بروید زبان اسپانیولی و گیتار زدن را فرا بگیرید. با یاد گرفتن یک مهارت تازه می توانید ارتباطتان را در سفر بهبود ببخشید.

6. همراه مجازی پیدا کنید

اینترنت می تواند این جور مواقع به کارتان بی آید. می توانید به وب سایت هایی مثل Virtual Tourist سر بزنید و در آنجا از تجربیات کسانی بهره مند شوید که قبلا به مقصد مورد نظر شما سفر نموده اند.

7. از تورهای مسافراتی بهره ببرید

بعضی اوقات به اشتباه تصور می کنیم باید تمام مراحل سفر را به تنهایی طی کنیم، اما باید گفت سفر کردن با تور می تواند بسیار هیجان انگیزتر و جالب تر باشد. در تور می توانید به راحتی دوستان تازهی پیدا کنید که مطمینید در یک مسئله، آن هم مقصد سفر با هم اتفاق نظر دارید.

8. یک روز را به پیاده روی بگذرانید

می توانید از هتلی که در آن اقامت دارید درباره تورهای گردشی روزانه بپرسید یا اینکه خودتان یک روز را به پیاده روی در شهر مقصد بگذرانید و از این طریق با افراد بیشتری آشنا شوید.

9. یک رهبر باشید

یکی از اساسی ترین مسائل در زمینه روانشناسی برقراری ارتباط این است که آنهایی که توانایی رهبری دارن بیشتر از سمت دیگر افراد مورد توجه قرار می گیرند و دوست داشته می شوند. به جای اینکه منتظر اتفاقات باشید، خودتان پیشقدم شوید و اتفاقات را بسازید.

10. سوال بپرسید

یکی دیگر از برترین راه های ایجاد ارتباط نترسیدن از سؤال کردن است. مثلا وقتی مشغول بازدید از یک مکان هستید، می توانید سر صحبت را با ایجاد یک پرسش یا بیان نظرتان باز کنید.

11. به مردم توجه کنید

این را همواره در فکر داشته باشید، مردم عاشق این هستند که راجع به خودشان صحبت نمایند. تقریبا تمام آدم ها خودخواهانه و به صورت ناخودآگاه منتظر فرصتی هستند که راجع به خود صحبت نمایند.

از این ویژگی بهره ببرید و از آنها سؤالاتی مثل قبلا هم اینجا آمده بودید؟، تا الان به چه جاهایی سفر نموده اید؟، این منطقه چه ویژگی های جالبی دارد؟ یا اصلا یک سوال خیلی ساده و تأثیرگذاری مثل اهل کجا هستید؟ بپرسید.

12. از تجربه چیزهای تازه نترسید

یک گردشگر معمولی بودن بسیار ساده است، اما برای داشتن تجربه های بیشتر، بهتر است پس از برقراری رابطه دوستی به هر پیشنهاد بی خطری که دوست تازهتان می دهد گوش کنید.

گاهی وقت ها یک پیشنهاد بی خطر می تواند به یک تجربه بی نظیر ختم گردد.

13. همواره کاغذ و قلم به همراه داشته باشید

همواره کاغذ و قلم همراه داشته باشید. می توانید با این ابزار ساده هر فرصتی را تبدیل به یک دوستی کنید. اگر از کسی خوشتان آمده است، در پی یک علت خوب برای گرفتن اطلاعات تماس او باشید. حتی می توانید از او بخواهید که سایت های شهر را به شما نشان دهد.

14. از شبکه های اجتماعی بهره ببرید

می توانید از شبکه های اجتماعی برای حفظ کردن روابط دوستی حتی از راه دور بهره ببرید.

15. هوشمند باشید

در آخر می خواهم از شما بخواهم که با هوش عمل کنید. بیشتر افراد تازهی که سر راهتان قرار می گیرند می توانند آدم های خوب و بی خطری باشند، اما بعضی هم فقط به قصد آسیب زدن به شما نزدیک می شوند. در واقع باید بگویم که امنیت شخصی از هر چیزی مهم تر است و نباید هیچ وقت و به هیچ قیمتی خود را در موقعیت های خطرناک قرار داد. همواره به حس ششم خود اعتماد کنید.

منبع: کجارو / stevescottsite.com

به "15 توصیه برای ایجاد رابطه دوستی در سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 توصیه برای ایجاد رابطه دوستی در سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید