آغاز واردات خودرو از 5 ماه دیگر ، 60 هزار خودرو خارجی در راه بازار

به گزارش وبلاگ هم نفس، مرداد ماه امسال بود که طرح آزادسازی واردات خودرو به تدریج مطرح و در ماه بعد از آن جدی تر شد. در این ماه خودروسازان میزان تولید خود را 12 درصد بیشتر کردند و حتی میزان فروش آنها پنج درصد هم بیشتر از تولید آنها شد و علاوه بر این، برخی مخالفت ها از طریق افراد مختلف مثل وزیر نو صمت در مقابل آزادسازی واردات خودرو مطرح شد.

آغاز واردات خودرو از 5 ماه دیگر ، 60 هزار خودرو خارجی در راه بازار

با این حال این طرح در مجلس همچنان پیگیری شد و وزیر صمت هم تغییر موضع داد و گفت این آزادسازی از سال آینده انجام شود.

پس از موافقت وزیر صمت با آزادسازی واردات خودرو در سال 1401 این بار خبر جدیدی از سوی یک کننده مجلس اعلام شده است.

یک کننده مجلس گفت: از نیمه نخست سال 1401 می توان واردات خودروی خارجی را کلید زد و با اجرای این مصوبه بین 60 تا 80 هزار خودروی خارجی وارد کشور می شوند.

آن طور که اقتصادآنلاین به نقل از بهزاد رحیمی، کننده بانه و سقز نوشته، در حال حاضر بیشتر مسائل پیش روی طرح، حل شده و تنها مساله به جای مانده گره گشایی از نحوه استفاده از ارزهای برآمده از صادرات و مشخص تکلیف منشا ارزهای بیرونی است که کنندگان تلاش می کنند این مسائل نیز برطرف شود.

رحیمی اظهار کرد: با اجرای این مصوبه بین 60 تا 80 هزار خودروی خارجی با گزاره هایی که در طرح گنجانده شده وارد کشور می شوند. ورود این خودروهای استاندارد، باعث خواهد شد تا خودروسازان داخلی نیز به فکر ارتقای کیفیت خودروی خود باشند، چرا که دیگر، عرضه کننده انحصاری خودرو در بازار داخلی نخواهند بود. ضمن اینکه رقابت میان خودروسازان برای صادرات بیشتر محصولات خود داغ تر خواهد شد.

آیا این پیش بینی محقق خواهد شد؟

آخرین اخبار مربوط به خودرو را در صفحه خودرو دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "آغاز واردات خودرو از 5 ماه دیگر ، 60 هزار خودرو خارجی در راه بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز واردات خودرو از 5 ماه دیگر ، 60 هزار خودرو خارجی در راه بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید