تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد، توضیحات تکمیلی درباره نحوه اخذ آرای مردمی

به گزارش وبلاگ هم نفس، مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: بلیت فروشی فیلم های چهلمین جشنواره فیلم فجر به صورت آنلاین از ساعت 10 صبح روز 6 بهمن ماه آغاز می شود.

تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد، توضیحات تکمیلی درباره نحوه اخذ آرای مردمی

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ هم نفس، مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: بلیت فروشی فیلم های چهلمین جشنواره فیلم فجر به صورت آنلاین از ساعت 10 صبح روز 6 بهمن ماه آغاز می شود.

میلاد شُکرخواه مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: فروش بلیت فیلم های جشنواره به صورت آنلاین از طریق سامانه های بلیت فروشی ایران تیک، سینماتیکت و گیشه هفت برای عموم مردم در سراسر کشور امکان پذیر است.

او با بیان این که فروش بلیت فیلم های جشنواره در 61 سالن سینمای تهران از ساعت 10:00 روز چهارشنبه 6 بهمن آغاز می شود، ادامه داد: فروش بلیت فیلم های جشنواره امسال، بدون هیچ محدودیتی و تنها به شرط وجود ظرفیت باقیمانده در سینما ها و سانس های نمایش دهنده فیلم ها، تا 22 بهمن ماه برای عموم مردم در سامانه های آنلاین فروش بلیت فعال خواهد بود.

مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به این که هر فرد با یک شماره تلفن همراه می تواند از هر 22 فیلم بخش مسابقه سینمای ایران، تا سقف 2 بلیت تهیه نماید، گفت: از آنجا که بلیت های خریداری شده در جشنواره امکان ابطال یا تعویض ندارند، به مخاطبان گرامی توصیه اکید می شود؛ در انتخاب سینما، سالن و سانس مورد نظر دقت لازم را به عمل آورند.

ستاد جشنواره فجر از دوره سی و نهم، به منظور افزایش سطح رضایتمندی تماشاگران و در راستای سیاست انتخاب آزادانه تماشای هر فیلم در سینما و سانس مورد نظر، فروش بلیت به صورت سِری را از دستور کار خارج کرده است تا امکان خرید هر قطعه بلیط برای هر فیلم، در سانس و سالن مورد علاقه تماشاگران فراهم باشد. در این دوره ما با همین سیاست، فرآیند بلیت فروشی جشنواره را انجام خواهیم داد.

شُکرخواه درباره نحوه اخذ آرای مردمی هم گفت: به تعداد بلیت های خریداری شده برای هر فیلم، کد شرکت در رای گیری به خریدار آن تعلق خواهد گرفت. به عبارت دیگر، هر جایگاه به منزله یک کد رأی خواهد بود؛ بنابراین زمانی که تماشاگران بلیت فیلمی را قبلاً از طریق سامانه ها آنلاین خریداری کرده اند، را از طریق کیوسک مستقر در سینما چاپ یا از گیشه دریافت می نمایند، کد شرکت در رأی گیری برای آن ها صادر می شود و 90 دقیقه پس از چاپ بلیت، تماشاگران پیامک مربوط به شرکت در آرای مردمی را که حاوی کد رأی است، دریافت می نمایند.

او ادامه داد: تماشاگران می توانند پس از تماشای فیلم مورد نظر به نشانی اینترنتی https://fajrvote.samfaa.ir مراجعه و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه، انجام عملیات اعتبارسنجی و وارد نمودن کد دریافتی از طریق پیامک، رای خود را با ارزش 1 تا 5 ستاره ثبت نمایند. در این دوره مبنای محاسبه آراء، براساس طیف لیکرت که یکی از رایج ترین شیوه های امتیازدهی است، خواهد بود. به همین علت، علاوه بر ثبت رای به صورت یک ستاره کامل، امکان ثبت رای به صورت نیم ستاره هم پیاده سازی شده است.

مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر در مورد ایمنی رأی گیری به صورت آنلاین نیز توضیح داد: کد رای به صورت رقم عددی و ترتیبی تولید و برای تماشاگر پیامک خواهد شد، لذا امکان تقلب در آن امکان پذیر نخواهد بود. علاوه بر آن، به فیلم هایی که در سانس فوق العاده اکران می شوند، کد رأی تعلق نمی گیرد. به منظور حفظ حقوق صاحبان آثار و سهولت در اخذ آرای تماشاگران گرامی، از زمان پایان فیلم مورد نظر، تا 12:00 ظهر روز بعد، امکان ثبت رأی در سامانه اخد رأی فعال خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد، توضیحات تکمیلی درباره نحوه اخذ آرای مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد، توضیحات تکمیلی درباره نحوه اخذ آرای مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید