فرهنگ و هنر

ایران کانون ترانزیت ترافیک اینترنت در منطقه

یکی از خواسته های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اعضای نو هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، تبدیل شدن کشور به هاب منطقه در انتقال (ترانزیت) ترافیک اینترنت (دیتا) است.

6 بهمن 1400

اعلام آخرین مهلت مستندسازان برای ثبت نام در جشنواره فجر

تهران (پانا) - دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر مهلت نهایی ثبت نام و شرکت در بخش مسابقه سینمای مستند این دوره جشنواره را گفت.

28 دی 1400

علی مرادخانی مدیر روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی شد

علی مرادخانی به سمت روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی منصوب شد.

26 دی 1400

پردیس چارسو خانه پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت

خبرگزاری خبرنگاران- بخش هایی از برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به صورت محدود در پردیس سینمایی چارسو انجام می شود.

19 دی 1400

شیرازپژوهی خالصی با راز و روایت تحقق یافت

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، جلد نخست از مجلدات چهارگانه کتاب راز و روایت به شیرازپژوهی اختصاص یافت. خالصی در مقدمه کتاب می نویسد: آن چه پیش روی خواننده واقع شده است، مجلد نخست و مجموعه مقالات نگارنده در شیرازپژوهی؛ تحتِ عنوان راز و روایت است....

15 دی 1400

چطور در عکاسی عواطف و احساسات را بهتر منتقل کنیم؟

برترین عکس ها معمولاً احساسات را به خوبی منتقل می نمایند. اما چطور باید احساسات را در قالب عکس نشان داد؟ چطور یک عکس پراحساس و عاطفه بگیریم؟ چگونه احساسات را به عکس های خود اضافه کنیم تا مطمئن شویم روی مخاطب تأثیرگذار هستند و بینندگان بتوانند با هنرمان...

14 دی 1400

رونمایی از عکس های خاص عروسی نفیسه روشن ، او ملکه آبی ها شد !

خبرنگاران: اخیرا عکس های آتلیه ای خانم بازیگر در فضای مجازی منتشر شده است که شایعه شده عکس های عروسی خانم بازیگر است.

12 دی 1400

صحبت های نو فرهادی درباره شکل گیری داستان قهرمان

اصغر فرهادی در جریان رویداد سالانه رقبای فصل جوایز سینمایی در لس آنجلس گفت که فیلم قهرمان حاصل فرآیند های طولانی و غیرمنتظره ایده پردازی بوده است.

6 دی 1400

از شخصیت های برتر فاینال فانتزی تا محافظان کهکشان؛ برترین های بازی های ویدیویی

اگر فرصت مطالعه اخبار و مقالات مهم صنعت بازی و بازی سازی را ندارید، می توانید مجموعه ای از مهم ترین اخبار و برترین مقاله ها و ویدیوهای بازی را در خبرنگاران مگ پیدا کنید. ما در سری مطالب برترین های بازی های ویدیویی، هر دوشنبه 10 مقاله و ویدیوی مجذوب کننده...

28 آذر 1400

توجه به گردشگری فیلم با همکاری صاحبنظران عرصه هنر

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری فیلم یکی از شاخه های مهم و روبه رشد صنعت گردشگری دنیا است و باید برای مشارکت فعال در این حوزه با همکاری صاحبنظران عرصه هنر، منظره و جهت اجرایی طراحی گردد.

10 آذر 1400

هیاهوی سحر قریشی با این لباس کنار مرد غریبه !

خبرنگاران: سحر قریشی تصویری جنجالی را از خود در لب استخر با یک مرد غریبه به اشتراک گذاشت.

8 آذر 1400

زمان پخش برنامه احوالپرسی

برنامه تلویزیونی احوالپرسی امشب در شبکه دو بروی آنتن می رود.

5 آذر 1400

ترفندی جالب و کاربردی با بست کمربندی

فردی خلاق با استفاده از بست کمربندی سیم برق را به خوبی به یک دیوار وصل کرد.

1 آذر 1400

انتخاب جهت زندگی و حیات آگاهانه

روبات های خانگی زنان خانه دار را تنبل می نمایند، اما اگر در خدمت فراوری، بهداشت و محافظت از پیران قرار گیرند، زمینه های وسیعی از حیات مثبت آدمی را مهیا می سازند.

19 آبان 1400

فراخوان همایش بین المللی طبیعی گرایی فلسفی و چالش های آن

به گزارش خبرنگاران، همایش بین المللی طبیعی گرایی فلسفی و چالش های آن از تاریخ 15 الی 17 اسفندماه 1400 برگزار می گردد. کمیته علمی همایش از فرهیختگان، پژوهشگران و علاقه مندان دعوت می نماید چکیده تفصیلی خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

16 آبان 1400

سرعت محبوبیت پنج شبکه اجتماعی

برنامه تیک تاک تنها یک برنامه لب خوانی برای نوجوانان نیست. این برنامه به اشتراک گذاری ویدئو که به علت ترند ها و چالش هایش شهره شده، به تازگی رکورد یک میلیارد کاربر فعال ماهانه را ثبت نموده است.

10 آبان 1400

ادعای تازه: آیا ماموران بازنشسته FBI پیروز شده اند هویت زودیاک قاتل را معین نمایند؟

یک کارگروه پرونده های مختومه و نافرجام پلیسی به سرپرستی ماموران سابق FBI و مقامات بازنشسته پلیس ادعا می نماید که آن ها پایان هویت قاتل زودیاک مرموز را پیدا نموده اند!

6 آبان 1400

سیامک اطلسی کدام فیلمش را برترین می دانست؟

سیامک اطلسی فیلم آن سوی آتش را که در پنجاه سالگی بازی نموده بود، برترین فیلمی می دانست که در تمام دوران حرفه ای خود کار نموده است.

4 آبان 1400

عامری: امثال آذرتاش آذرنوش در ایران انگشت شمارند

به گزارش خبرنگاران ، رضا عامری، مترجم زبان عرب و منتقد ادبی ضمن ابراز تاسف از درگذشت زنده یاد آذرتاش آذرنوش، با اشاره به نقش برجسته او در حوزه ادبیات عرب، گفت: آذرنوش در عرصه ادبیات عرب کلاسیک انسان بزرگی بود. در ایران افراد انگشت شماری هستند که در حوزه...

30 مهر 1400

مزاج صداها در طب سنتی و اسلامی

اصوات حاوی پیغام هایی هستند و پیغام ها حامل انرژی و توان هایی هستند که به صورت پرتوهای مداوم و همواره زنده و فعال مانند گازهای ناپیدا در طبیعت در حرکت هستند. کارایی و انرژی زایی اصوات از تمامی عناصر طبیعت بیشتر

25 مهر 1400
تعداد: (128)