کتاب

فضای کتاب و کتابخوانی در اردکان رضایت بخش نیست

حسین سبزواری با اشاره به اینکه فضای کتاب و کتابخوانی و سواد آموزشی در اردکان رضایت بخش نیست، گفت: راه اندازی کتابخانه سیار در این شهرستان لازم است.

9 مهر 1401

کتاب سفر، در جست وجوی حسن

در جست وجوی حسن داستان زندگی مردی به نام وارد است که تبعه آمریکاست. که برای انجام ماموریت به عنوان مشاور با خانواده اش به ایران می آید و برای انجام امور منزل و آشپزی مردی به نام حسن را استخدام می نماید.

24 شهریور 1401

ما 1.05 درخت را نجات داده ایم!

همواره از خود این سئوال را پرسیده ایم که چه قدمی می توانیم برای حفظ محیط زیست برداریم؟ سهم ما در جهت یاری به منابع طبیعی و زیست محیطی چه می تواند باشد؟ برای ما یک گام حتی کوچک ارزشمند است و به همین علت سال گذشته با تغییراتی که در فرآیند سازمانی ایجاد کردیم...

23 شهریور 1401

آخرین مهلت برای ثبت سفارش کتاب های درسی ، جزئیات شیوه ثبت نام و ثبت سفارش خرید

فقط 13 روز به آخرین مهلت ثبت سفارش کتاب های درسی به جای مانده و دانش آموزان و خانواده ها باید در اولین فرصت برای این کار اقدام نمایند.

20 شهریور 1401

تصاویر ، خانه قصه های مجید خوابگاه معتادان شد

هوشنگ مرادی کرمانی از خانه قدیمی شان به عنوان زایشگاه مجید قصه هایش یاد می کند، خانه ای که قرار بود قصه خانه شود اما به گفته همسایه ها، شرایط چندان خوبی ندارد و بیشتر پاتوغ کارتن خواب ها و معتادان است.

19 شهریور 1401

چند راه ساده برای پاک کردن ماهی

همواره ماهی را پاک شده می خرید و فکر می کنید که از پس تمیز کردنش برنمی آیید؟ باور کنید پاک کردن ماهی آسان تر از چیزی است که فکر می کنید. کافی است چند لایه روزنامه را روی اپن یا میز آشپزخانه پهن کنید و با یک کارد نوک تیز و قیچی آشپزخانه کارتان را آغاز کنید.

15 شهریور 1401

فرصتی مجدد برای ثبت سفارش کتاب درسی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از تمدید ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان میان پایه تا 10 شهریور 1401 اطلاع داد.

9 شهریور 1401

نمایشگاه جدیدی به مناسبت گرامیداشت رمزگشایی خط هیروگلیف مصریان باستان برگزار می شود

ایسنا/ براساس اخبار واصله، نمایشگاه جدیدی به مناسبت گرامیداشت رمزگشایی خط هیروگلیف مصریان باستان برگزار می شود.

3 مرداد 1401

طراحی نسخه وب پلی استور انتها متحول خواهد شد

اینکه گوگل پلی استور نه تنها به وسیله گوشی های هوشمند و تبلت ها بلکه به وسیله وب هم قابل دسترس واقع شده است، اتفاق بسیار خوبی است که کاربران از آن رضایت کامل دارند. این وب سایت کاربردی امکان نصب اپلیکیشن ها از راه دور، مدیریت روش های پرداخت و چیزهای دیگر...

19 تیر 1401

عکس های تاریخی که دیدگاه شما را تغییر می دهد!

جستجوی دست نوشته های خاک گرفته و غبارآلود و کتاب های مرموز همان چیزی است که بسیاری از ما تصور می کنیم در آن ها شواهدی در تاریخ پیدا می کنیم. اما گذشته ما بسیار بیشتر از یک رشته نام و تاریخ است. این در خصوص چگونگی زندگی مردم در گذشته و شکل دادن به جامعه ما...

8 تیر 1401

پنجاه ونهمین نمایشگاه بین المللی کتاب بولونیا افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ، بزرگ ترین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک(بولونیا) در ایتالیا از بیست ویکم تا بیست وچهارم مارس2022(اول تا چهارم فروردین ماه 1401) به مدت چهار روز میزبان علاقه مندان به کتاب حوزه کودک خواهد...

14 خرداد 1401

خدمات پستی نمایشگاه مجازی کتاب تهران ارائه می گردد

خبرگزاری خبرنگاران-مدیر عامل شرکت پست ایران گفت: دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به وسیله ارسال مرسوله های کتاب با خدمات پستی ارتباطی تنگاتنگ دارد.

13 خرداد 1401

برگزیده جایزه ادبی من بوکر به بازار کتاب ایران رسید

به گزارش خبرنگاران ، جایزه ادبی مَن بوکر (به انگلیسی: The Man Booker Prize)، که به نام جایزه بوکر هم شناخته می شود، یکی از مهم ترین جوایز ادبی دنیاست که هرسال به بهترین رمان نو انگلیسی زبان اعطا می شود.

26 اردیبهشت 1401

ریچارد نفیو از وزارت خارجه آمریکا رفت

به گزارش خبرنگاران، ریچارد نفیو مردی که از وی به عنوان معمار تحریم های ضدایرانی یاد می شود، در پیامی توئیتری گفت که کار خود در وزارت خارجه آمریکا را ترک می کند.

24 اردیبهشت 1401

تازه های انتشارت اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی

تهران (پانا) - اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی نمایشنامه هفت اپیزود برای رعنا و کتاب فیلم سازی آسان را منتشر کرد.

23 اردیبهشت 1401

شرایط علی محمد مودب پس از ابتلا به کرونا

علی محمد مودب درباره شرایط خود پس از ابتلا به کرونا می گوید شرایط مهار شده و شرایط بهتری دارد.

17 اردیبهشت 1401

وسایل افسانه ای سفر ، از قالیچه پرنده تا سفر به آینده

سفرهای افسانه ای، در دنیای افسانه از چه وسایلی برای جا به جایی استفاده می شود؟

25 فروردین 1401

با جاده ابریشم نو بیشتر آشنا شوید (قسمت اول)

جاده ابریشم یک راه باستانی بسیار مهم برای تجارت بوده است. به مرور زمان از رونق این جاده کم شد، ولی امروزه بعضی از کشورها در کوشش هستند تا آن را پر رونق نمایند.

7 اسفند 1400

اهمیت زبان تخصصی گردشگری

حوزه گردشگری و صنعت توریسم از مهم ترین حرفه ها کنار بیزنس و کسب و کار تلقی می شود که در آن دانستن زبان انگلیسی نه تنها یک مزیت است بلکه با نگاهی اجمالی تر و متخصص تری می توان گفت این امر یکی از واجبات است. تصور کنید شما در صنعت گردشگری به طور حرفه ای مشغول...

4 اسفند 1400

راهنمای سفر برای افراد درون گرا

بعضی از ما هنگام سفر، می توانیم با زبانمان مار را از سوراخش بیرون بکشیم. در کافه با غریبه ها پای صحبت بنشینیم، با این و آن دست بدهیم و حتی مدیریت انجام امور را بر دست بگیریم، اما بعضی از افراد درون گرا هستند و کار برای آنها سخت است. در ادامه با خبرنگاران...

3 اسفند 1400
تعداد: (58)