طراحی نسخه وب پلی استور انتها متحول خواهد شد

به گزارش وبلاگ هم نفس، اینکه گوگل پلی استور نه تنها به وسیله گوشی های هوشمند و تبلت ها بلکه به وسیله وب هم قابل دسترس واقع شده است، اتفاق بسیار خوبی است که کاربران از آن رضایت کامل دارند. این وب سایت کاربردی امکان نصب اپلیکیشن ها از راه دور، مدیریت روش های پرداخت و چیزهای دیگر را در دسترس کاربران خود قرار می دهد. اما تنها مسئله ای که در نسخه وب گوگل پلی استور دیده می شد طراحی منسوخ آن بود که به نوعی انگار گوگل آن را فراموش نموده است. اما در نهایت، گوگل به پلی استور نسخه وب خود تغییرات اساسی در طراحی داده و با ظاهری متفاوت آن را در اختیار کاربران قرار داده است.

طراحی نسخه وب پلی استور انتها متحول خواهد شد

ظاهر تازه نسخه وب گوگل پلی استور به شدت از طراحی اپلیکیشن نسخه موبایلی آن نشأت می گیرد. در نگاه اول، دقیقا شبیه اپلیکیشن گوگل پلی استور در کروم بوک ها به نظر می رسد. با این حال فرقی نمی نماید که این طراحی از کجا گرفته شده، مهم این است که کاربران با ظاهر تازه این نسخه انسجام عمل بیشتری خواهند داشت. در طراحی به روز شده این نسخه پیش نمایش اپلیکیشن ها، قابلیت نصب اپلیکیشن ها از راه دور و پشتیبانی از فیلم ها و کتاب ها در کنار برنامه ها و بازی ها حفظ شده است.

عنوان های بزرگ و پیش نمایش های ویدیویی برای بازی ها هم از تغییراتی است که کاملا به چشم می خورد. به طور مثال لیست Minecraft به صفحه ای تاریک تر تغییر می نماید که دارای تریلر پخش اتوماتیک بازی است و رنگ صفحه نیز مطابق با رنگ آیکون اپلیکیشن دچار تغییراتی می گردد.

بعلاوه در طراحی تازه نسخه وب گوگل پلی استور یک تب تازه اپلیکیشن ها وجود دارد که نمودارهای برتر، اپلیکیشن های محبوب و فیلترها برای جست وجوی اپلیکیشن ها را نشان می دهد. کاربران می توانند از فیلتر اپلیکیشن های نمایش داده شده بر اساس نوع دستگاه از جمله گوشی هوشمند، تبلت، تلویزیون، کروم بوک، ساعت و ماشین استفاده نمایند. از نظر عملکردی، به نظر می رسد که طراحی تازه نسخه وب گوگل پلی استور با نسخه قبلی خود برابری می نماید.

بد نیست بدانید که به تازگی گوگل تصمیم گرفته تا در حق اشتراک پلی استور خود تغییراتی ایجاد کند که شامل کلیه توسعه دهندگان این استور گردد. در حال حاضر، سیاست حق اشتراک گوگل همچون سیاست اپل است. این به این معنی است که گوگل در سال اول 30 درصد حق اشتراک دریافت می نماید و در صورت ادامه اشتراک مداوم کاربران، آن را به 15 درصد در سال می رساند.

با توجه اینکه بسیاری از کسب و کار ها به علت قانون مستمری که دارند نمی توانند از این کاهش حق اشتراک بهره مند شوند، گوگل تصمیم دارد تا حق اشتراک پلی استور خود را از همان اول به 15 درصد کاهش دهد و عملا شرط اشتراک سال قبل را حذف کند. شایان ذکر است که این کاهش قبلا محدود به اولین عایدی یک میلیون دلاری کسب و کارها بود.

اپل حق اشتراک 15 درصدی را فقط به توسعه دهندگانی ارائه می دهد که بخشی از برنامه کسب و کارهای کوچک اپ استور آن هستند و عایدی سالانه حداکثر 1 میلیون دلاری دارند. برای سایر کسب و کارها اما اپل حق اشتراک 30 درصدی را به مدت 12 ماه در نظر می گیرد. همه اپلیکیشن های موجود در گوگل پلی استور از حق اشتراک 15 درصدی بهره مند می شوند، اما گوگل بعلاوه میخواهد تا هزینه بعضی از کتاب های الکترونیکی و سرویس های استریم موسیقی را به میزان بیشتری تا حتی تا 10 درصد هم کاهش دهد.

در اقدامی دیگر شرکت گوگل که در جریان کنفرانس I/O 2017 از سرویس موسوم به پلی پروتکت رونمایی کرد، حالا بعد از گذشت 4 سال بی سروصدا آن را به عنوان یک اپلیکیشن مستقل در پلی استور قرار داده است. هنوز معلوم نیست که چرا نام این اپلیکیشن در سایت پلی استور دیده نمی گردد ولی در هر صورت به وسیله گوشی ها و تبلت های اندرویدی می توانید آن را مشاهده کنید. بعلاوه باید خاطرنشان کنیم که در بسیاری از گوشی ها، برای نصب این اپلیکیشن، پیغام Your device isnt compatible with this version یا همان اعلام ناسازگاری گوشی با اپلیکیشن نمایش داده می گردد.

منبع: 9to5google

منبع: دیجیکالا مگ

به "طراحی نسخه وب پلی استور انتها متحول خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی نسخه وب پلی استور انتها متحول خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید