بچه ها این هفته به کاخ نیاوران دعوتند ، ویژه برنامه های هفته ملی کودک

به گزارش وبلاگ هم نفس، خبرنگاران : مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با هدف ثبت خاطرات به یادماندنی برای بچه ها، تجربه حضور در موزه ها و آموزش مفاهیم مربوط به موزه و میراث فرهنگی را در قالب بچه هاه برای آن ها فراهم می نماید.

بچه ها این هفته به کاخ نیاوران دعوتند ، ویژه برنامه های هفته ملی کودک

به گزارش وبلاگ هم نفس و به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، بچه ها در هفته کودک به همراه خانواده های خود می توانند از امروز تا 22 مهر با حضور در موزه ها حال و هوای کودکی را در این مجموعه تجربه نمایند. کاخ نیاوران ویژه برنامه های مختلفی را به مناسبت روز دنیای و هفته ملی کودک تدارک دیده است.

رویداد اتاق کودکی برگزار می گردد

کاخ موزه اختصاصی نیاوران با رویداد اتاق کودکی به استقبال بچه ها دیروز و امروز می رود. در این رویداد مجموعه ای از آثار بچه هاه موجود در گنجینه این موزه به نمایش در می آید و در کنار آن، خاطرات بچه ها دیروز با تماشای منتخبی از کارتون های قدیمی در قاب تصویر زنده می گردد.

بعلاوه با هدف آشنایی بچه ها با میراث فرهنگی و نحوه حفاظت از آن، منتخبی از فیلم و پویانمایی با موضوع میراث فرهنگی در این نمایشگاه پخش خواهد شد. نمایش برگ هایی از شاهنامه فردوسی از گنجینه این موزه از دیگر برنامه هاست.

در ادامه برگزاری نخستین جشنواره کتآب با موضوع آب میراث ملموس و ناملموس در مجموعه نیاوران، کتآب های خلق شده به دست بچه های 4 تا 16 ساله به مناسبت هفته ملی کودک در نمایشگاهی در کاخ موزه اختصاصی نیاوران به نمایش در می آید تا در قالب یک مسابقه کتابخوانی در این هفته، به وسیله بچه ها خوانده و داوری گردد تا در نهایت نسخه های برگزیده، چاپ و به کتاب فروشی ها راه پیدا کند. این آثار به وسیله برگزیدگان مرحله اول این جشنواره زیر نظر استادان بنام ادبیات کودک و نوجوان خلق شده است.

دقایقی با عروسک های کشور آفتاب با رونمایی از عروسک های سنتی ژاپنی از گنجینه موزه کوشک احمدشاهی و چرخ ریسک با نمایش گزیده کتاب های کودک از گنجینه موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران دیگر نمایشگاه هایی است که در طول هفته کودک پذیرای علاقه مندان است.

کارگاه نقاشی کودک و موزه نیز تا 18 مهر در موزه خودروهای اختصاصی نیاوران میزبان بچه ها خواهد بود.

روایت قصه های ملل برای بچه ها

در ویژه برنامه قصه های ملل که با همکاری گروه راز گردونه از ساعت 10 تا 12 اجرا می گردد، بچه ها در قالب قصه و بازی با داستان عروسک های سنتی ژاپنی به نمایش درآمده در موزه کوشک احمدشاهی، آشنا می شوند. بعلاوه ایستگاه نقاشی بچه ها در دومین روز از هفته ملی کودک در این موزه اجرا می گردد.

مجموعه نیاوران با هدف تعامل با دیگر موزه ها و نهادها با همکاری کمیته ملی موزه های ایران و چند موزه شهر تهران در 18 مهر میزبان بچه ها خواهد بود.

در ویژه برنامه دادارچه که با همکاری موزه ملی علوم و فناوری ایران در مجموعه نیاوران اجرا می گردد، علاقه مندان، قصه های محیط زیستی را به گویش های محلی می شنوند و در کنار آن می توانند از بازی های علمی این موزه بهره ببرند.

بعلاوه طومار مهر و دوستی موزه دوستی فرهنگ ملل با شعار کودک، مهر، دوستی برای بچه ها 6 تا 12 سال در این روز گگردده می گردد تا آن ها با ثبت دل نوشته ها و نقاشی هایشان روی طومار، قصه دوستی های ماندگار را هم بشنوند.

اجرای ویژه برنامه خیمه شب بازی سنتی ویژه بچه ها دیروز و امروز با همکاری خانه موزه خیمه شب بازی ایران از دیگر برنامه هاست.

بعلاوه تور پرنده نگری و گیاه شناسی ویژه بچه ها با معرفی تنوع زیستی باغ تاریخی نیاوران با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران 18 مهرماه میزبان بچه ها می گردد.

کارگاه قصه گویی برای بچه ها با موضوع آثار موزه ای با همکاری گروه راز گردونه در 20 مهر از ساعت 10 تا 12 در موزه دنیا نما اجرا خواهد شد تا بچه ها با آثار سالوادور دالی هنرمند اسپانیایی و از پیشگامان سبک سورئالیسم در موزه دنیا نما آشنا شوند.

اجرای ویژه برنامه کودک و شاهنامه به مناسبت هفته ملی کودک

ویژه برنامه کودک و شاهنامه با محتوای شاهنامه خوانی برای بچه ها و بعلاوه اجرای نقالی در مدح حضرت رسول (ص) به مناسبت ولادت آن حضرت به وسیله کودک نقال در کاخ موزه اختصاصی نیاوران، برنامه های اجرایی در روزهای پایانی هفته کودک است.

والدین بچه ها و افراد بزرگسال نیز می توانند در کنار لذت بردن از دنیای کودکی بچه ها در مجموعه نیاوران، از نمایشگاه های مکتب هنری سقاخانه، گزیده آثار هنرمندان مکتب سقاخانه از گنجینه موزه های مجموعه نیاوران در تالار آبی، نمایشگاه پیامبر نور، گزیده آثار مذهبی از گنجینه موزه های مجموعه که از رحلت تا ولادت حضرت محمد (ص) در موزه کوشک احمدشاهی برگزار شده و بعلاوه نخستین جشنواره هنرهای تجسمی دست ها را بشنو که با همکاری انجمن ناشنوایان ایران در گالری هنر برپا شده، بازدید نمایند.

همه علاقه مندان به دنیای کودکی می توانند تا 22 مهرماه همزمان با هفته ملی کودک همه روزه از ساعت 8 تا 16 به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه نمایند. این مجموعه تا ساعت 17 فعال است.

منبع: توریسم آنلاین

به "بچه ها این هفته به کاخ نیاوران دعوتند ، ویژه برنامه های هفته ملی کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها این هفته به کاخ نیاوران دعوتند ، ویژه برنامه های هفته ملی کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید