حمله وحشتناک گورکن عسل خوار به پلنگ

به گزارش وبلاگ هم نفس، همه ما می دانیم که گورکن های عسل خوار فکر می نمایند که آن ها رئیس بوته زار ها هستند، این گورکن عسل خوار مادر هم حتماً همینطور است! اما او فکر نمی کرد که باید برای نجات نجات بچه اش به پلنگ حمله کند.

حمله وحشتناک گورکن عسل خوار به پلنگ

به گزارش وبلاگ هم نفس، این درگیری باورنکردنی و غیرعادی به وسیله ساهارا ولفسون، راهنمای 28 ساله در کمپ کرکمانز در منطقه حفاظت شده سابی سندز در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی فیلمبرداری شده است.

او در این باره می گوید: سابی سندز یک ذخیره گاه باورنکردنی برای مشاهده پلنگ است. در حین رانندگی، چند فیل دیده بودیم، اما من واقعاً مشتاق بودم که به گروه پنج مهمان خود یک پلنگ نشان دهم. هنگامی که جوئل، یکی از محیط بانان دیگر تماس گرفت که یک پلنگ ماده را در نزدیکی کلبه پیدا نموده است، من به سرعت به آنجا رفتم.

در آن موقع، من با مهمانانم شوخی کردم که لازم نیست تا این مقدار از اقامتگاه رانندگی کنیم، و می توانستیم به سادگی در محل اسکان چای بنشینیم و حیوانات را از آنجا ببینیم.

وقتی به محل رسیدیم، جوئل به پلنگ اشاره نمود که به آرامی از میان بیشه زار به سمت ما حرکت می کرد. در این مرحله، من بسیار هیجان زده و سپاسگزار بودم که این فرصت عالی داده شد تا یک پلنگ واقعی را به مهمانانم نشان دهم.

من در ابتدا متوجه نشدم، اما یک گورکن عسل خوار جوان در چند متری ما و حدود 10 متری پلنگ وجود داشت. وقتی فهمیدم قرار است چه اتفاقی بیفتد، به سختی می توانستم آنچه را می بینم باور کنم!

پلنگ نزدیک تر و نزدیک تر می آمد تا جایی که بینی اش عملاً بدن گورکن عسل خوار را لمس می کرد. گورکن برگشت و من مطمئنم که غافلگیر کننده ترین لحظه زندگی اش شد! پلنگ حمله خود را با خشم چنگ و دندان با گورکن عسل خوار کوچک که شجاعانه می جنگید شروع کرد، اما واقعاً با پلنگ همخوانی نداشت. من در این لحظه مشغول فیلمبرداری بودم و متوجه شدم که گورکن عسل خوار مادر با سرعت بسیار زیادی به سمت بچه اش می دود و به حمله ای برق آسا پلنگ را مبهوت و وحشت زده کرد.

مشاهده در حالی سرانجام یافت که گورکن عسل خوار مادر بچه خود را از ناحیه گردن به مکانی مناسب می کشاند. گورکن جوان احتمالاً پای راست جلویش شکسته بود، اما به لطف قدرت و محافظت مادرش مطمئناً زنده خواهد ماند.

تماشا یک پلنگ به تنهایی، حتی در خواب، یک چشم انداز نادر و شگفت انگیز است، اما این فراتر از باور بود. وقتی به اقامتگاه برگشتم، راهنما های دیگر همه از تماشا و فیلم و تصاویری که از این اتفاق گرفتم شگفت زده شدند.

فقط تماشا یکی یا دیگری چشم انداز فوق العاده ای بود، اما این باورنکردنی بود.

گورکن عسل خوار معمولاً بخشی از رژیم غذایی پلنگ ها را تشکیل نمی دهند، زیرا آن ها به خاطر خلق و خوی خشن و توانایی مبارزه وحشیانه خود مشهور هستند. گورکن عسل خوار حتی با دیگر شکارچیان بزرگتر مانند شیر ها و خرس ها هم می جنگند. علت اینکه این پلنگ اقدام به گرفتن گورکن عسل خوار کرد، سن کم و نداشتن تجربه کافی بود. درسی به او داده شده که به زودی فراموش نخواهد کرد!

منبع: فرارو

به "حمله وحشتناک گورکن عسل خوار به پلنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله وحشتناک گورکن عسل خوار به پلنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید