حمایت از کسب و کارهای خانگی جز برنامه های شهرداری است، بازارچه های شهری برپا می شوند

به گزارش وبلاگ هم نفس، بازارچه دستاوردهای زنان کارآفرین و سرپرست خانوار تهران از 9 لغایت 17 آبان ماه در بوستان لاله منطقه 6 تهران برپا شده است و محمد امین توکلی زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ظهر امروز برای بازدید و پیگیری مسائل این کارآفرینان در محل برگزاری بازارچه حضور داشت.

حمایت از کسب و کارهای خانگی جز برنامه های شهرداری است، بازارچه های شهری برپا می شوند

به گزارش وبلاگ هم نفس، ثریا فاروقی، مدیر روابط عمومی اداره کل امور زنان و خانواده در مورد برگزاری این بازارچه گفت: هدف از برگزاری بازارچه، برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی با واحدهای مرتبط به منظور برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های محصولات زنان کارآفرین در راستای حمایت از آن ها است.

وی اضافه کرد: این بازارچه با همکاری شهرداری منطقه 6 و سازمان ساماندهی صنایع و مشاغل شهری از 9 لغایت 17 آبان ماه، از ساعت 11 الی 20 در بوستان لاله در حال برگزاری است.

در این بازارچه 50 غرفه کارآفرینی با حضور 82 بانوی کارآفرین، مستقر هستند که از تمام منطقه ها بیست و دوگانه شهر تهران در این بازارچه نمایندگانی حضور دارد.

از اقدامات جانبی در این بازارچه، حضور اتوبوس سیار زندگی، جهت واکسیناسیون عمومی شهروندان است. غرفه کودک با موضوع آموزش مهارت های شهروندی و غرفه نوشت افزار ایرانی از دیگر غرفه های جانبی این بازارچه است که شهروندان می توانند از امکانات ارائه شده بهره مند شوند.

توکلی زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری در حاشیه این بازدید در مورد شرایط کارآفرینان و کسب و کارهای خانگی گفت: بیماری کرونا در دو سال گذشته لطمه جدی به بدنه اشتغال های خانگی زده است. به خصوص اقشار سرپرست خانوار که موضوع منبع عایدی آن ها به وسیله همین کسب و کارهای کوچک است.

وی اضافه کرد: کسب و کارهای کوچک در دو سال گذشته، عمده بازار عرضه و فروش خود را از دست داده اند. شهرداری وظیفه حمایت از این کسب و کارهای را بر خود ملزوم دانسته تا از تعطیلی قطعی این کسب و کارها جلوگیری کند.

توکلی زاده ادامه داد: برنامه ما این است در شرایط فعلی که به علت واکسیناسیون عمومی، بستر برای فعالیت این کسب و کارها فراهم تر است با رعایت پروتکل های بهداشتی، اشتغال هایی که هنوز تعطیل نشده اند و فعالیت دارند را با مدیریت نهادهای مرتبط در بازارچه های شهری مستقر کنیم تا بتوانند محصولات خود را عرضه نمایند.

وی در ادامه گفت: البته برنامه دیگر ما، عرضه محصولات در بازارچه های مجازی به طور دائمی برای کارآفرینان است که احیانا اگر شرایط کرونایی ادامه دار بود و محدودیت در برگزاری بازارچه وجود داشت، این کسب و کارها، کمتر دغدغه فروش محصولات خود را داشته باشند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران اضافه کرد: در حال حاضر نیز امکان عرضه محصولات در فضای مجازی برای کارآفرینان فراهم شده است؛ اما احتیاج به به تبلیغ دارد که جمعیت بیشتری متوجه این محصولات شوند تا فروش کالاهای کسب و کارهای کوچک، رونق بیشتری را داشته باشند.

وی گفت: در خلال بازدید با مسئولین این بازارچه هماهنگی هایی صورت گرفت تا با همکاری نهادهای هدف برای رونق و کسب مجوزهای این مشاغل، شرایط برای کارآفرینان تسهیل گردد تا بتوانیم شرایط کارآفرینان و مشاغل خانگی را بیش از پیش مساعد کنیم.

یکی از دغدغه های شهرداری تهران، تامین معیشت پایدار زنان سرپرست خانوار است. برای این مسئله چندین راه حل مدنظر است که از این طریق حمایت های مورد احتیاج کارآفرینان صورت گیرد. بخشی از این حمایت شامل آموزش مهارت است و بخش دیگر این بسته حمایتی، یاری به اشتغال آن ها است که همه این ها در مرکز توانمند سازی کوثر صورت می گیرد.

بخش مهم این چرخه حمایتی، تامین بازار فروش است که با برپایی بازارچه های دائمی و فصلی این مسئله را برای کارآفرینان، حل خواهد شد.

زهرا بهروز آذر، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران، درباره نحوه فعالیت های بازارچه های شهری گفت: بازارچه بوستان لاله، یکی از بازارچه های فصلی ماست که بعد از دو سال برای اولین بار در حال برگزاری است و با هماهنگی های انجام شده با استانداری و سازمان زیباسازی شهر تهران، قصد داریم مداوم در تمامی بوستان های تهران این شرایط را فراهم کنیم.

وی اشاره نمود: یکی از رویدادهای مهم در پیش روی ما، برگزاری نمایشگاه بزرگ زنان و فراوری ملی است. با برنامه ریزی های انجام شده، اواخر آبان ماه، نمایشگاه زنان و فراوری ملی با حضور کارآفرینان و زنان سرپرست خانوار صاحب کسب و کارهای کوچک، همراه با شرکت های فراوریی که بدنه نیروی کار خود را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند در بوستان تبادل نظر برگزار کنیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت فرهنگی شهرداری تهران، در این نمایشگاه شهروندان می توانند بخشی از احتیاجهای خود را با قیمت مناسب تر از فراورینمایندگان بدون دخالت واسطه، تهیه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت از کسب و کارهای خانگی جز برنامه های شهرداری است، بازارچه های شهری برپا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از کسب و کارهای خانگی جز برنامه های شهرداری است، بازارچه های شهری برپا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید