دوازدهمین جایزه بزرگ ملی بیوتکنولوژی به 3 برگزیده اعطا می گردد

به گزارش وبلاگ هم نفس، فاطمه رهبری زاده در نشست خبری سومین همایش ملی روز زیست فناوری در سالن جلسات دانشکده پزشکی، اعطای دوازدهمین جایزه بزرگ ملی بیوتکنولوژی را یکی از برنامه های سومین همایش روز زیست فناوری اظهار داشت و گفت: این جایزه توسط دانشگاه تربیت مدرس به 3 شرکت که محصول خود را در حوزه زیست فناوری فراوری و به بازار عرضه نموده اند، تعلق می گیرد.

دوازدهمین جایزه بزرگ ملی بیوتکنولوژی به 3 برگزیده اعطا می گردد

وی اضافه کرد: تاکنون حدود 30 طرح به دبیرخانه همایش ارسال شده و از بین طرح های ارسالی 3 طرح به عنوان جایزه بزرگ ملی انتخاب و معرفی می گردد.

رئیس مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس این دانشگاه را قطب بیوتکنولوژی کشور بیان کرد و اضافه کرد: یکی از رسالت های این دانشگاه اعطای جایزه بزرگ بیوتکنولوژی است که از حدود 14 سال پیش این کار شروع شده و دوازدهمین جایزه بزرگ ملی آن به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه زیست فناوری می تواند یک نقطه قوت برای ایجاد درآمدهای پایدار باشد، گفت: این حوزه می تواند ما را از اتکاء کامل به درآمدهای نفتی نجات داده و درآمدهای پایدار برپایه دانش که حاصل کوشش استادان دانشگاه، دانشجویان، کارآفرینان و فناوران ما است را فراهم کند.

رهبری زاده، برنامه دیگر این رویداد را انجام تعدادی سخنرانی کلیدی در این حوزه بیان کرد و گفت: آن ها در خصوص اینکه چطور بیوتکنولوژی در ایران به این سطح رسیده است، صحبت خواهند کرد. با این گونه برنامه ها در کوشش هستیم امید و انگیزه در بین دانشجویان ایجاد کنیم تا از دانش این حوزه برای اعتلای کشور استفاده گردد.

وی با اشاره به اینکه ایده بازار از دیگر برنامه های این همایش است، گفت: دانشجویانی که ایده منجر به محصول دارند، در قالب این برنامه فرصت سه دقیقه ای دارند تا ایده خود را بیان نمایند. ایده های برتر را یاری کنیم به محصول تبدیل شوند.

رییس مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس بخش دانشجویی را از دیگر برنامه های این همایش بیان کرد و گفت: در این بخش سعی شده تا علاوه ایجاد فضای تعامل و تبادل دانشجویان و استادان با فناوران، فرهنگ سازی در حوزه زیست فناوری هم ایجاد گردد.

وی اضافه کرد: یکی از مدارس تهران دعوت شده تا دانش آموزان نخبه و دارای ایده در حوزه زیست فناوری این مدرسه در این همایش حضور پیدا نمایند، از این طریق سعی می گردد فرهنگ سازی در حوزه زیست فناوری انجام گردد.

صادق باباشاه معاون پژوهشی و اجرایی مرکز تحقیقات و توسعه زیست فناوری دانشگاه تربیت مدرس، همچنین در این مراسم گفت: مسابقه ملی ایده بازار زیستی از جمله برنامه های این همایش است که تاکنون 40 ایده دانشجویی به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی ادامه داد که دانشجویان تا یک روز قبل از برگزاری این رویداد فرصت دارند ایده های خود را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند. برگزیدگان این بخش هم مورد تقدیر و تجلیل قرار می گیرند.

باباشاه ادامه داد که کارگاه های آموزشی در حاشیه این همایش برگزار می گردد تا علاوه بر زمینه تجاری سازی محصولات و ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت هم انجام گردد.

سومین همایش ملی روز زیست فناوری در تالار شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس روز 27 آذر ماه میزبان طیف گسترده ای از مخاطبان حوزه زیست فناوری شامل دانشجویان، دانش آموزان و اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور و کارآفرینان و فناوران است.

این همایش یک روزه متشکل از 4 رویداد شامل اهداء دوازدهمین جایزه بزرگ ملی بیوتکنولوژی، مسابقه ملی ایده بازار زیستی، نمایشگاه فن بازار و استارتاپ شو می باشد.

ایجاد امید و خودباوری در جوانان، رونق کسب و کار، کارآفرینی و حمایت از محصولات ملی از جمله اهداف برگزاری سومین همایش ملی روز زیست فناوری است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دوازدهمین جایزه بزرگ ملی بیوتکنولوژی به 3 برگزیده اعطا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوازدهمین جایزه بزرگ ملی بیوتکنولوژی به 3 برگزیده اعطا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید