سرپرست وزارت کار: باید فرهنگ تعاون را ترویج کنیم

به گزارش وبلاگ هم نفس، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اتفاقی که حتماً باید بیفتد این است که ما بتوانیم فرهنگ تعاون را در عموم مردم و آحاد جامعه ترویج و تکثیر کنیم و موفقیت های بخش تعاون را به منصه ظهور برسانیم.

سرپرست وزارت کار: باید فرهنگ تعاون را ترویج کنیم

به گزارش وبلاگ هم نفس به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدهادی زاهدی وفا به همراه جمعی از مدیران معاونت امور تعاون از نمایشگاه رسم تعاون بازدید کرد.

در این بازدید مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون توضیحاتی درباره بخش های مختلف این نمایشگاه ارائه دادند.

زاهدی وفا، سرپرست وزارت تعاون در حاشیه بازدید از این نمایشگاه، ضمن تشکر از معاونت امور تعاون که این نمایشگاه را برپا نموده است، اعلام کرد: نمایشگاه در فضایی برگزار شده که بازدیدنمایندگان زیادی بتوانند از این امکانات، نتایج و تجارب استفاده نمایند.

وی افزود: اتفاقی که حتماً باید بیفتد این است که ما بتوانیم فرهنگ تعاون را در عموم مردم و آحاد جامعه ترویج و تکثیر کنیم و پیروزیت های بخش تعاون را به منصه ظهور برسانیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این نمایشگاه و نمایشگاه های مشابه آن، حتماً می تواند در این جهت پیروز باشد.

شکوفایی ویژه بخش تعاون در دولت سیزدهم

محسن منصوری استاندار تهران نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه رسم تعاون که در برج میلاد در حال برگزاری است، ضمن تشکر از اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مسئولان این وزارتخانه با دقت، هنرمندی و طراحی بسیار خوب، بخشی از ظرفیت های گسترده بخش تعاون را در این نمایشگاه به تصویر کشیده اند.

استاندار تهران گفت: انصافاً در طول یک سالی که از عمر دولت سیزدهم می گذرد، از جمله حوزه هایی که شاهد شکوفایی ویژه ای در آن هستیم، همین حوزه تعاون بوده است.

وی افزود: ما دولت سیزدهم را دولت مردم، نام نهادیم. شعار رئیس جمهور محترم تأکید و اهتمام بر ظرفیت های مردمی است.

استاندار تهران ادامه داد: برای به کارگیری ظرفیت های مردم ابزارهای مختلفی در دست داریم اما به جرأت می توان گفت که آنچه مبنای دینی و عمیق اعتقادی بین مردم عزیزمان دارد، همین ساختار و سازمان تعاونی ها است.

وی گفت: ما طبق اسناد بالادستی ملزم هستیم در کشور به سمت توسعه تعاونی ها حرکت کنیم. این مسئله هم روح دینی دارد و هم با ساختارهای سیاستی و اجتماعی ما تناسب دارد و بعلاوه ریشه تاریخی در فرهنگ ایرانی اسلامی دارد.

منصوری افزود: از سمت دیگر تعاونی های مبتنی بر حل مسئله یکی ازضرورت ها و احتیاجهای امروز کشور ما است. اگر بتوانیم ظرفیت های مردم را با یک خرد جمعی و هویت جمعی بر مبنای یک احتیاج مشترک و با سود و احیاناً درآمد مشترک متناسب، به شکل منطقی تلفیق کنیم، می توان امیدوار بود که تحولی بزرگ در این حوزه شکل بگیرد.

وی اعلام کرد: انصافاً در طول یک سالی که از عمر دولت سیزدهم می گذرد، از جمله حوزه هایی که شاهد شکوفایی ویژه ای در آن هستیم، همین حوزه تعاون بوده است.

استاندار تهران عنوان نمود: با کوشش همه بزرگواران در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نظر می رسد باید منتظر آینده ای روشن تر برای این وزارت باشیم.

وی افزود: ما در مجموعه استان تهران به نمایندگی از دولت آمادگی خود را اعلام می کنیم که همه ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی را برای رونق تعاونی ها و به ویژه تعاونی هایی که به صورت مسئله محور احتیاج مردم را رفع می نمایند؛ به کار بگیریم.

منصوری در سرانجام گفت: کوشش می کنیم قدمی برای توسعه فرهنگ ناب اسلامی برداریم.

منبع: همشهری آنلاین

به "سرپرست وزارت کار: باید فرهنگ تعاون را ترویج کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست وزارت کار: باید فرهنگ تعاون را ترویج کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید