مبهم بودن شرایط پرواز های ایران-ترکیه؛ فعلاً بلیت نخرید!

به گزارش وبلاگ هم نفس، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: پرواز های ایران-ترکیه با وجود صحبت ها و مذاکرات اجرا شده همچنان در هاله ای از ابهام واقع شده است، بنابراین از مردم می خواهیم که فعلاً بلیت پرواز این کشور که از طریق هواپیمایی ترکیه انجام می شود را خریداری نکنند.

مبهم بودن شرایط پرواز های ایران-ترکیه؛ فعلاً بلیت نخرید!

به گزارش ایسنا، از سرگیری پرواز های ایران و ترکیه از اوائل تیر ماه بار ها در رسانه ها منتشر شد، اما با وجود اینکه ترک ها این خبر را تایید کرده بودند و برخی اوقات شرکت های هواپیمایی داخلی نیز بلیت فروشی خود را در این راستا پروازی آغاز کرده بودند، به یکباره پرواز ها لغو می شد.

حتی اخیرا جلال ابراهیمی - رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه - از دو زمان احتمالی برای از سرگیری پرواز های مشترک میان ایران و ترکیه خبر داد. وی در این باره گفت: در روز های اخیر یکی از مقامات ترک اعلام کرده که احتمالا شرایط برقراری مجدد پرواز های ایران - ترکیه در 25 مرداد فراهم خواهد شد و ترکیش ایرویز و ایرلاین های ایرانی تردد خود را از سر می گیرند. البته این موضوع بسته به میزان شیوع کرونا دارد و در صورتی که اوضاع تا آن زمان بهبود نیابد، احتمالا پرواز های مشترک از 11 شهریور کلید خواهد خورد.

اما با این وجود، خبری از این پرواز ها نشد و چند روز بعد و در نزدیکی تاریخ مذکور، ایرلاین های داخلی اعلام کردند که اتفاق جدیدی درباره پرواز های مسافری ترکیه رخ نداده و هیچ خبر و اطلاعیه رسمی از سوی این کشور به ما اعلام نشده است.

مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- درباره آخرین شرایط پرواز های مسافری بین دو کشور گفت: با وجود این که ترکیه اعلام کرده بود از اول سپتامبر یعنی یازدهم شهریور ماه پرواز به ایران را از سر می گیرد خبر هایی به دست ما می رسد که ممکن است این پرواز ها انجام نشود بنابراین از مردم می خواهیم برای اینکه مانند گذشته با مشکل روبرو نشوند فعلاً بلیط پرواز ترکیش ایرلاینز را خریداری نکنند.

وی اضافه نمود: شرایط هنوز تعیین نیست و با وجود اینکه شرکت های هواپیمایی داخلی درخواست هایشان را به ترکیه ارائه داده اند هنوز تاییدیه ای دریافت نکردند بنابراین از مردم می خواهیم برای اینکه مطمئن باشند پروازشان انجام می شوند تا زمانی که مجوز برای ایرلاین های داخلی صادر می شود، صبر کنند از همین طریق به ترکیه سفر کنند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه اگر قرار است این مجوز به شرکت هواپیمایی ترکیه داده شود باید این کشور به ایرلاین های ایرانی نیز مجوز پرواز بدهد، گفت: این مسئله بسیار بدیهی و روشن است چرا که بر اساس موافقتنامه های دوجانبه ای که در زمینه پرواز بین کشور های مختلف انجام می شود به هر تعدادی که مجوز پرواز به یک کشور داده می شود باید کشور مقابل نیز مجوز پرواز برای ایرلاین های خود به همان تعداد را داشته باشد و کشور هایی که در این بازه زمانی بین یکدیگر موافقت نامه دو یا چند جانبه امضاء می کنند، این شرایط را در نظر می گیرند.

منبع: فرارو

به "مبهم بودن شرایط پرواز های ایران-ترکیه؛ فعلاً بلیت نخرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبهم بودن شرایط پرواز های ایران-ترکیه؛ فعلاً بلیت نخرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید