کوچک ترین مقاصد گردشگری دنیا

به گزارش وبلاگ هم نفس، کشورها و جاذبه هایی در دنیا وجود دارند که از فرط کوچکی شاید حتی نامشان نیز به گوش مردم نخورده باشد، اما به رغم کوچک بودن میراثی غنی از جاذبه های فرهنگی و تاریخی دارند که مطالعه و گاه تماشای آنها، دیدگاه بسیاری را نسبت به گذشته این دنیا تغییر خواهد داد.

کوچک ترین مقاصد گردشگری دنیا

کوچک ترین مقاصد گردشگری دنیا

کشورها و جاذبه هایی در دنیا وجود دارند که از فرط کوچکی شاید حتی نامشان نیز به گوش مردم نخورده باشد، اما به رغم کوچک بودن میراثی غنی از جاذبه های فرهنگی و تاریخی دارند که مطالعه و گاه تماشای آنها، دیدگاه بسیاری را نسبت به گذشته این دنیا تغییر خواهد داد.

در این میان هستند کشورها و منطقه های نیز که از دیرباز محل رفت و آمد گردشگران و حتی سیاستمداران دنیا بوده اند و نامی شناخته شده دارند. آنچه در ادامه بدان پرداخته خواهد شد، مجموعه ای از 10 مقصد کوچک گردشگری دنیا است که بعضی از آنها هنوز هم منطقه ای بکر به شمار می آیند.

مالتا

جزیره مالتا با وسعتی در حدود 316 کیلومتر، از جمله مقصدهای شناخته شده در حوزه گردشگری دنیا به شمار می آید که جاذبه هایی فرهنگی و تاریخی از انواع فعالیت های بشری را در خود جای داده است. در این جزیره کوچک اماکن متعددی همانند باغ ها، موزه ها، دژها و قلعه های باستانی که به دست شوالیه های سنت جان ساخته شده اند، دیده می گردد و گردشگران می توانند سیاحتی به یادماندنی را در تورهای زمینی و دریایی این جزیره که مملو از آثار تاریخی است، تجربه نمایند.از جاذبه های مهم مالتا، تفریحات دریایی آن است. وجود صدها خلیج و دماغه در این منطقه همراه با غارهای طبیعی متعدد، فضایی دلنشین را برای گردشگران مهیا نموده است.

---

مالدیو

مالدیو که کشوری متشکل از هزار جزیره است و وسعتی در حدود 298 کیلومتر مربع دارد، از بهترین سواحل گرمسیری دنیا و به مقصد اصلی ماه عسل برای زوج های جوان مشهور است.

آب های گرم و شفاف اقیانوسی این جزیره که چشم انداز ای زیبا از حیات دریایی را نیز به تصویر می کشد، جاذبه ای منحصر به فرد را برای سپری کردن ایامی خوش برای گردشگران به وجود آورده است. شنا، ورزش های آبی و موج سواری ازجمله تفریحاتی است که گردشگران در آب های مالدیو به انجام آنها می پردازند.

---

سنت کیتز و نویس

کشور کوچک سنت کیتز و نویس حاصل پیدایش دو جزیره آتشفشانی است که مساحتی 261 کیلومتر مربعی را در حاشیه دریای کاراییب به خود اختصاص داده است. از زیبایی های توریستی این کشور دو قسمتی می توان سواحل شنی زیبا، جنگل های باران زای پر آب، مخروط های آتشفشانی قله نویس و ایستگاه راه آهن زیبای سنت کیتز را نام برد.---

جزایر مارشال

کشور 181 کیلومتر مربعی جزایر مارشال متشکل از جزایری زیبا، صخره های مرجانی و آب شفاف و روشن است که سالانه شمار زیادی از گردشگران از آن تماشا می نمایند. از دیگر جاذبه های این منطقه کشتی های غرق شده متعلق به جنگ دنیای دوم است که غواصان بسیاری را به سوی خود جلب می نماید.مرداب های زیبا، سکونتگاه و قبرستان سربازان، ارتفاعات تماشای و گودال هایی که به وسیله بمب های هیدروژنی سال 1954 در این منطقه ایجاد شده است از جاذبه های گردشگری جزایر مارشال به شمار می آید.

---

لیختن اشتاین

کشور 160 کیلومتر مربع لیختن اشتاین را می توان تلفیقی منحصر به فرد از سنت و مدرنیته دانست. مرکز رسانه های هنری لیختن اشتاین ازجمله منطقه های است که می توان اطلاعات جامعی درباره منطقه ها گردشگری این کشور در آن به دست آورد.

از جمله این جاذبه ها، اسکی در پارک پوشیده از برف مالبی است. مرکز تربیت عقاب، شاهین، قوش و دیگر پرندگان شکارچی نیز از دیگر منطقه ها توریستی این کشور به شمار می رود.

---

سان مارینو

جمهوری سان مارینو کشوری است که در شبه جزیره ایتالیا واقع شده است. از جاذبه های توریستی این کشور می توان به پیست برگزاری مسابقات فرمول یک، کلیسای سن پیترو و کاخ دولتی اشاره نمود. موزه شگفتی ها که خانه ای برای نمایش اشیایی عجیب و غریب از سرتاسر دنیا است، از دیگر اماکن تفریحی این کشور محسوب می گردد.آکواریوم بزرگ سان مارینو و موزه اتومبیل ها که بیش از 100 اتومبیل را در خود جای داده است در زمره پربیننده ترین جاذبه های توریستی این کشورند.

---

توالو

کشور توالو سرزمینی کوچک به وسعت 26 کیلومترمربع است که از صخره های مرجانی، جزایری کوچک و چندین مرداب تشکیل شده است. این منطقه توریستی از سواحلی زیبا برخوردار است که سراسر آن را ریف ها و نخل ها در بر گرفته و در برابر آب های کم عمق و عمیق آن سر برافراشته اند. این کشور محیطی منحصر به فرد دارد که بهترین و بهترین دارایی آن به شمار می آید.---

موناکو

کشور شاهزاده نشین موناکو در منطقه ریویرا در فرانسه که محدوده ای به وسعت 98/1 کیلومتر مربع را تشکیل می دهد، از جاذبه هایی زیبا برخوردار است. باغ عجایب موناکو که نمایشگاهی از گیاهان عجیب و متنوع است ازجمله این جاذبه هاست. از دیگر جاذبه های تماشای این شهر می تنوان به تجهیزات دریانوردی به نمایش درآمده در موزه اقیانوس شناسی و مجسمه های مومی موجود در موزه مومی شاهزادگان موناکو اشاره نمود. تماشای ساعات جا به جایی نگهبانان کاخ پلاس دو پاله و بنای زیبای تروفی دز آلپ از دیگر جاذبه های توریستی این شهر به شمار می آید. ---

واتیکان

شهر واتیکان، کوچک ترین استان یا کشور استقلال یافته دنیا است که حدود 800 نفر جمعیت دارد و مساحتی در حدود 44/0 کیلومتر مربع را در برمی گیرد. کلیسای سن پیتر که مشهورترین کلیسای کاتولیک های دنیا است در این شهر واقع شده است. در جلوی این کلیسا، میدانی به همان نام وجود دارد که ستونی هرمی شکل در مرکز آن نصب شده است. کاخ واتیکان که مقر پاپ محسوب می گردد زمینی به مساحت 14 جریب را اشغال نموده است. علاوه بر این جاذبه ها، بخشی به نام باغ های وایتکان در این محدوده وجود دارد که شامل کلیساها، ادارات، ساختمان ها، آبشارها و برج ها می گردد.

منبع:هفت صبح

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :hasantaleb

منبع: راسخون

به "کوچک ترین مقاصد گردشگری دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچک ترین مقاصد گردشگری دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید