اخبار سیاسی

قرنطینه شهر 5 میلیون نفری در چین

مقامات چین شهر پنج و نیم میلیون نفری آنیانگ را قرنطینه کردند. تمامی ساکنان این شهر موظف شده اند تنها برای تست کرونا از خانه بیرون بیایند و پس از آن باید خود را در خانه قرنطینه کنند.

31 اردیبهشت 1401

40 درصد از اعتبارات پژوهشی شرکت های دولتی برای پژوهش های کاربردی هزینه می شود

وزیر علوم گفت: علاوه بر بودجه ای که مجلس برای این صندوق در نظر گرفته است؛ 40 درصد از اعتبارات پژوهشی شرکت های دولتی نیز در این صندوق واریز خواهد شد تا برای پژوهش های کاربردی هزینه شود.

28 اردیبهشت 1401

شیائومی هم ظاهرا عملکرد گوشی هایش را در بنچمارک دستکاری می کند

اینطور که به نظر می رسد، شیائومی هم مثل سامسونگ عملکرد گوشی هایش را به گونه ای دستکاری می کند که در بنچمارک های معروف نظیر گیک بنچ بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند.

26 اردیبهشت 1401

ریچارد نفیو از وزارت خارجه آمریکا رفت

به گزارش خبرنگاران، ریچارد نفیو مردی که از وی به عنوان معمار تحریم های ضدایرانی یاد می شود، در پیامی توئیتری گفت که کار خود در وزارت خارجه آمریکا را ترک می کند.

24 اردیبهشت 1401

آذربایجان شرقی با 200 استخر ذخیره فعال درآبزی پروری جزو استانهای پیشرو غیرساحلی در مدیریت منابع آبی

خبرگزاری خبرنگاران-مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: وجود استخرهای ذخیره آب کشاورزی در مزارع کشاورزی استان پتانسیلهای بالقوه ای را در جهت فراوری آبزیان فراهم آورده است.

28 فروردین 1401

آنالیز نحوه استفاده ایران از خط اعتباری 5 میلیارد دلاری روسیه

در ملاقات احسان خاندوزی با وزیر اقتصاد روسیه طرفین ضمن آنالیز شرایط پروژه های مشترک از جمله نحوه استفاده از خط اعتباری 5 میلیارد دلاری روسیه، بر توسعه مناسبات مالی در آینده تأکید کردند.

26 فروردین 1401

عیدی وزیر آموزش و پرورش به ورزش دانش آموزی کشور

تهران (پانا) - معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت براساس موافقت و حمایت وزیر آموزش و پرورش، آموزشگاه ملی و پایگاه قهرمانی ورزش دانش آموزی در مجموعه بزرگ ورزشی شهید چمران ایجاد می گردد.

25 فروردین 1401

تاریخ و نحوه خرید بلیت فیلم های جشنواره فیلم فجر اعلام شد، توضیحات تکمیلی درباره نحوه اخذ آرای مردمی

مدیر فناوری اطلاعات چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: بلیت فروشی فیلم های چهلمین جشنواره فیلم فجر به صورت آنلاین از ساعت 10 صبح روز 6 بهمن ماه آغاز می شود.

24 فروردین 1401

سفر بدون تشریفات وزیر ورزش به شیراز

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برای حضور در اختتامیه مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر ظهر امروز بدون تشریفات به شیراز سفر کرد.

19 فروردین 1401

تأکید بر ضرورت از سرگیری آموزش حضوری با تداوم آموزش های الکترونیکی، بررسی پیشنهادات دانشگاه ها در تنظیم لایحه بودجه سال 1401

در نشست هم اندیشی روسای دانشگاه های معین کشور با معاونان وزارت علوم، بر ضرورت از سرگیری آموزش حضوری با تداوم آموزش های الکترونیکی تأکید و همچنین پیشنهادات دانشگاه ها در تنظیم لایحه بودجه سال 1401 بررسی شد.

15 اسفند 1400

روزشمار: 7 دی؛ درگذشت گوستاو ایفل مهندس ساختمان، معمار و طراح برج ایفل و برج آزادی

امروز سالروز درگذشت الکساندر گوستاو ایفل مهندس و معمار بزرگ فرانسوی است. این مهندس، استاد ساخت سازه های بزرگ فلزی است و شهرتش را به خاطر ساخت برج ایفل و بعلاوه ساخت بدنه داخلی و فلزی مجسمه آزادی در آمریکا به دست آورد. به این بهانه گوشه ای از زندگی او را...

8 اسفند 1400

آخر الزمان نزدیک است ، ساعت انتها دنیا به وسیله دانشمندان هسته ای تنظیم شد

خبرنگاران: گروهی از دانشمندان هسته ای ساعتی را که طرحی نمادین از نزدیک شدن جهان به نابودی با فناوری های دست ساز بشر است در فاصله 100 ثانیه مانده تانیم شب نگاه داشتند.

3 اسفند 1400

موش هایی که سرمای کُشنده کشور در زمستان سال 43 را هشدار دادند!

در پروژه تعریض جاده هراز، خاک برداری بولدوزر ها لانه موشی را نمایان کرد که موش ها در آن آذوقه غذایی فراوانی ذخیره نموده بودند! آیا ممکن است که این ذخیره سازی گسترده نشان از یک سرمای طاقت فرسا در فصل زمستان سال جاری داشته باشد؟!

2 اسفند 1400

قیمت پیامک افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران، لایحه بودجه سال 1401 کل کشور صبح امروز از سوی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

17 بهمن 1400

مصطفوی: حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا قطعی نیست، وزیران ورزش قبلی دورغ گفتند و مردم را سیاه کردند

رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای مدعی است که دو نماینده ایران از آسیا هنوز قطعی نشده است.

12 بهمن 1400

وزیر فرهنگ و ارشاد: 400 سینما در حال ساخت است

تهران(پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه حدود 400 سینما در حال ساخت داریم، گفت امیدواریم با یاری مجلس و کمیسیون مالی این تعداد سینما تکمیل گردد تا در سرانجام سال 1401 به تعداد هزار سینما در کشور برسیم.

11 بهمن 1400

3 روش ساده برای افزایش اعتماد بین اعضای تیم

برای ایجاد یک فرهنگ و محیط مبتنی بر اعتماد، تمام افراد در شرکت باید تعهد خود را نشان دهند. این ممکن است حتی برای برترین شرکت ها هم اتفاق بیفتد که مدیران شرکت تا پیش از مصاحبه خروج یک کارمند ارزشمند، دلایل او برای ترک شرکت را درک نمی نمایند. این مدیرها...

8 بهمن 1400

تاکید وزیر کشور بر ضرورت بهره گیری از راهکارهای علمی و تحقیقاتی در موضوع کاهش آلودگی هوا

وزیر کشور تاکید کرد: موضوع آلودگی هوا از مهم ترین چالش های کلانشهرهای کشور است و باید با استفاده از روش های علمی و فناورانه به سمت مدیریت این مساله در کشور برویم.

7 بهمن 1400

ایران کانون ترانزیت ترافیک اینترنت در منطقه

یکی از خواسته های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اعضای نو هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، تبدیل شدن کشور به هاب منطقه در انتقال (ترانزیت) ترافیک اینترنت (دیتا) است.

6 بهمن 1400

مالیات هر واحد مسکن مهر 300 هزار تومان مشخص شد

تهران (پانا) - بر اساس لایحه بودجه 1401 مالیات هر واحد مسکن مهر 300 هزار تومان مشخص شده است.

29 دی 1400
تعداد: (209)