خلق موسیقی با موج دست ممکن شد

به گزارش وبلاگ هم نفس، محققان انگلیسی و هنگ کنگی با همکاری هم نوعی دستبند ابداع نموده اند که با درک حرکات دست در هوا قادر است این حرکات را به مضامین دیجیتال مبدل نموده و موسیقی خلق کند.

خلق موسیقی با موج دست ممکن شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ هم نفس به نقل از نیواطلس، دستبند کنترل کننده گریپ بیتس یک نوار است که به دور دست بسته می گردد و مجهز به 32 حسگر فشار و کنترل کننده امواجی است که با حرکات دست در هوا ایجاد می شوند.

از این طریق می توان با تکان دادن دست در هوا نحوه نواختن پیانو یا طبل یا هر آلت موسیقی دیگری را تقلید کرد و سپس این حرکات توسط حسگرها درک شده و به موسیقی مبدل می شوند.

دریافت و ذخیره سازی موسیقی که بدین شکل فراوری شده به وسیله گوشی های هوشمند، تبلت یا رایانه ممکن است. زیرا دستبند یادشده به وسیله بلوتوث به گوشی، تبلت یا رایانه متصل می گردد. این محصول با بعضی اپلیکیشن های فراوری موسیقی مانند Garageband، Logic Pro و Ableton نیز سازگاری دارد.

گریپ بیتس برای درک 32 سطح فشار و نیز حرکات دست و انگشتان در نه محور طراحی شده و از آن می توان برای فراوری انواع موسیقی استفاده کرد. یک حلقه ال ای دی نیز برای دریافت بازخوردهای بصری در نظر گرفته شده است. محصول یادشده برای استفاده مشترک و همزمان چهار نفر نیز قابل استفاده است. قیمت این محصول که در می سال 2020 به بازار می آِید 99 دلار است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خلق موسیقی با موج دست ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلق موسیقی با موج دست ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید