نگاهی به فیلم سانسور (Censor)

به گزارش وبلاگ هم نفس، انید (با بازی نیام آلگار) در هیات طبقه بندی فیلم های بریتانیا کار می کند. به خاطر شغلش او همیشه باید فیلم های ترسناک زیادی را تماشا کند. با اینکه همه او را به عنوان یک آدم سختگیر در رتبه بندی فیلم ها می شناسند، اما یک کارگردان فیلم های ترسناک از او می خواهد که مسئولیت رتبه بندی فیلمش را به عهده بگیرد. وقتی انید مشغول تماشای فیلم است، متوجه می شود که جزئیاتی در فیلم وجود دارد که خیلی شبیه ماجرای گم شدن خواهر او (نینا) در کودکی است. با اینکه پدر و مادر انید معتقدند که نینا مرده، اما او سعی می کند فیلم را عمیق تر بفهمد، چون فکر می کند خواهرش ممکن است زنده باشد و در دام یک صنعت تاریک گرفتار شده باشد.

نگاهی به فیلم سانسور (Censor)

به گزارش وبلاگ هم نفس؛ فیلم سانسور یک فیلم ترسناک روانشناختی است که پرانو بیلی باند آن را به عنوان اولین فیلم بلند خود کارگردانی کرده است. ماجرای فیلم در اوایل دهۀ 1980 می گذرد. طراحی صحنه و لباس ها و حتی نوع فیلمبرداری و شیوۀ تدوین دقیقا شبیه به همان دوران به نظر می رسند. یک فضای ترسناک و رازآمیز هم به نحوی عالی در فیلم جریان دارد که همه چیز را زیباتر کرده و در عین حال بیننده را پریشان هم می کند.

این فیلم واقعا تماشایی است و نشان می دهد که درگیری ها و وسواس های ذهنی می توانند آدم را به چه جا های ناخوشایندی بکشانند. با اینکه مدت زمان فیلم کوتاه است، اما همه چیز به خوبی و به طور کامل ارائه شده است؛ جلوه های بصری تاثیرگذار و داستانی مجذوب کننده و گیرا در کنار بازی درخشان آلگار. در سراسر فیلم چرخش هایی ناگهانی وجود دارد که بیننده را دائما درگیر و هیجان زده نگه می دارد. همه چیز به درستی در جای خودش قرار داده شده تا یک پایان شوکه کننده اتفاق بیافتد. این فیلمی است که حتی بعد از تمام شدنش، حتما به آن فکر خواهید کرد.

  • کارگردان: پرانو بیلی باند (Prano Bailey-Bond).
  • فیلمنامه نویس: آنتونی فلچر (Anthony Fletcher)؛ پرانو بیلی باند.
  • بازیگران: نیام آلگار (Niamh Algar)، مایکل اسمایلی (Michael Smiley)، نیکولاس بارنز (Nicholas Burns) و دیگران.
  • امتیاز: 6.0/10

منبع: jordyreviewsit.com

منبع: فرارو

به "نگاهی به فیلم سانسور (Censor)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به فیلم سانسور (Censor)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید