10 راه چاره ساده برای پاک کردن اتوماتیک از روی لباس

به گزارش وبلاگ هم نفس، بارها برای همه پیش آمده که جوهر اتوماتیک یا خودنویس شان روی لباس یا وسایل خانه، پس داده باشد. این مشکل برای بچه های دبستانی که روپوش ها و مقنعه های رنگ روشن استفاده می نمایند و جیب لباس یا کت آقایان بیشتر اتفاق می افتد.

10 راه چاره ساده برای پاک کردن اتوماتیک از روی لباس

برای پاک کردن لکه جوهر اتوماتیک از روی لباس روش های متفاوتی وجود دارد که در اینجا به بعضی از آنها و نحوه عملکرد آن می پردازیم. اما اولین توصیه مهم این است که زمان را برای شستن و از بین بردن این لکه ها از دست ندهید، هر زمانی که متوجه لکه جوهر شدید اقدام به پاک کردنش کنید تا نتیجه بهتری بگیرید؛ در غیر این صورت لکه ها در اثر خشک شدن مقاومتر می گردد و پاک کردن آن از روی لباس سخت تر می گردد و در خیلی از موارد نیز اثر جوهر به صورت کامل از بین نمی رود. بنابراین در اولین فرصت ممکن به پاک کردن اتوماتیک از روی لباس خود افدام کنید.

راه کارهای پاک کردن اتوماتیک از روی لباس

1. استفاده از شیر یا دوغ

قسمت جوهری لباس را داخل ظرف حاوی شیر یا دوغ قرار دهید و بگذارید 5 دقیقه بماند؛ بعد آن را با آب، آبکشی کنید. اگر هنوز اثری از لکه باقی مانده، دوباره این کار را تکرار کنید تا جوهر کاملا از بین برود.

2. استفاده از ماست

از ماست نیز می توانید برای پاک کردن اتوماتیک از روی لباس یا فرشتان بهره ببرید. به این صورت که روی لکه ماست بریزید و سپس ماست را با قاشق جمع کنید، این کار را چندبار تکرار کنید تا ماست جوهر را کاملا جذب کند.

3. استفاده از ترکیب سرکه با شیر یا مایع ظرفشویی

برای لکه های قدیمی می توان از ترکیب سرکه با شیر یا مایع ظرفشویی استفاده کرد. نکته مهم این است که از آب داغ برای آبکشی لباس استفاده نگردد، زیرا آب داغ باعث تثبیت لکه ها خواهد شد.

سرکه با شیر: 1 پیمانه سرکه را با 2 پیمانه شیر مخلوط نموده و لکه لباس را به مدت چند ساعت در آن خیس کنید.

سرکه با مایع ظرفشویی: نصف قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و آب گرم مخلوط کنید. سپس قسمت اتوماتیکی شده لباس را در مخلوط قرار دهید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه در آن بماند.

4. استفاده از الکل

برای پاک کردن اتوماتیک از روی لباس، هم می توانید قسمت اتوماتیکی شده را چند دقیقه در الکل بگذارید و بعد با آب بشویید و هم می توانید یک پارچه را به الکل آغشته کنید و روی لکه اتوماتیک ضربه بزنید تا لکه کمرنگ گردد. سپس پس از خشک شدن لباس، لکه را با آب سرد بشویید. می توانید از الکل و یا هر چیزی که الکل دارد مانند اسپری مو، ادکلن و… نیز بهره ببرید.

5. استفاده از خمیر دندان

برای این کار از خمیر دندان غیر ژله ای بهره ببرید. مقداری خمیر دندان را به جوهر اتوماتیک زده و با دست خوب ماساژ دهید. سپس با آب سرد یا پارچه خیس شده آن را پاک کنید.

6. استفاده از جوش شیرین

یکی دیگر از راه های پاک کردن اتوماتیک از روی لباس، استفاده از جوش شیرین است. برای اینکار 1 واحد (پیمانه) جوش شیرین را با 2 واحد آب مخلوط کنید؛ سپس با یک پنبه مخلوط را به لک بزنید و کاملا قسمتی جوهری را بسابانید و سپس آبکشی کنید.

7. استفاده از گلیسیرین و مایع ظرفشویی

1 قاشق غذاخوری گلیسیرین را با 1 قاشق چایخوری مایع ظرفشویی مخلوط نموده سپس به لکه مورد نظر بزنید و آن را بسابانید. بگذارید 5 دقیقه روی لک بماند و بعد آبکشی کنید.

8. استفاده از کره و نمک

کره و نمک را با هم مخلوط کنید. یک پارچه بدرد نخور زیر لک مورد نظر گذاشته سپس کره آغشته به نمک را روی لک مورد نظر گذاشته و آن را با حرکات چرخشی و مالشی به عمق پارچه ببرید. پارچه را به مدت 1 الی 2 روز زیر نور مستقیم آفتاب قرار بدهید.

9. استفاده از تخم مرغ

می توانید زرده و سفیده تخم مرغ را خوب هم زده و آن را روی لکه بگذارید تا کمی بماند و سپس بشویید.

10. محلول نمک سدیم و آب لیمو

می توانید قسمت لکه شده را به مدت یک ساعت در محلول نمک سدیم و آب لیمو قرار داده سپس با آب بشویید. اگر پارچه سفید باشد می توانید از محلول اسید گزالیک بهره ببرید و سپس آن با محلول بوراکس آبکشی کنید.

منبع: مجله انگیزه

به "10 راه چاره ساده برای پاک کردن اتوماتیک از روی لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 راه چاره ساده برای پاک کردن اتوماتیک از روی لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید