سلامتی و پزشکی

جملاتی زنانه که دل مردان را آب می نماید

گاهی یک جمله می تواند دل مردی را آب نموده و همسرش را در نظر او برترین سازد. شما به عنوان یک زن با سیاست می توانید جملاتی که مردان دوست دارند بشنوند را بشناسید.

8 مهر 1401

واگذاری دانش فنی و تکثیر رقم گندم باران به بخش خصوصی

رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور از واگذاری دانش فنی و تکثیر رقم گندم باران موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور به بخش خصوصی اطلاع داد.

6 مهر 1401

کدام ویتامین ها نمی گذارند چاق شوید؟

چاقی به عنوان عاملی برای بروز بیشتر بیماری های غیرواگیر شناخته می شود؛ چالشی که خیلی از افراد در پی بروز آن سعی می کنند تا با رژیم های غذایی، ورزش و... برای کاهش وزن و لاغری اقدام کنند؛ اما آیا این ها تنها راه چاره ها هستند؟

5 مهر 1401

آمادگی 160 دستگاه آمبولانس برای پوشش مراسم راهپیمایی شهادت امام رضا (ع)

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در ایام شهادت امام رضا (ع) 160 دستگاه آمبولانس و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مشهدمقدس و ورودی های این شهر استقرار دارند.

2 مهر 1401

جزئیات بیشتری در مورد رنگ و قیمت پیکسل واچ گوگل فاش شد

گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان اردیبهشت ماه خود، پیش نمایشی از اولین ساعت هوشمندش یعنی پیکسل واچ را به نمایش گذاشت که قرار است پاییز امسال به طور رسمی از آن رونمایی کند. همچنین این شرکت بزرگ فناوری تأیید کرده که اولین ساعت هوشمند خود را در کنار گوشی های...

31 شهریور 1401

اختلالات شخصیت نمایشی دلیل گرایش جوانان به خالکوبی

یک کارشناس روانشناسی گفت: امروزه خالکوبی در جوامع شیوع پیدا نموده و به شکل هنر ارائه می گردد و اولین علت شیوع خالکوبی مدگرایی است.

29 شهریور 1401

سلامت اتوبوس تیم ملی تایید شد!

مدیران فدراسیون از سلامت اتوبوس تیم ملی فوتبال نیز بازدید به عمل آوردند!

25 شهریور 1401

ساخت نانولوله هایی به طول یک ذره غبار

ایسنا نوشت: دانشمندان نانولوله هایی ساخته اند که دو میلیون بار کوچکتر از یک مورچه است و این لوله های میکروسکوپی می توانند منجر به درمان مستقیم سرطان و التهاب مفاصل شوند و حتی باتری های بهتری ایجاد کند.

20 شهریور 1401

تصاویر ، خانه قصه های مجید خوابگاه معتادان شد

هوشنگ مرادی کرمانی از خانه قدیمی شان به عنوان زایشگاه مجید قصه هایش یاد می کند، خانه ای که قرار بود قصه خانه شود اما به گفته همسایه ها، شرایط چندان خوبی ندارد و بیشتر پاتوغ کارتن خواب ها و معتادان است.

19 شهریور 1401

چند راه ساده برای پاک کردن ماهی

همواره ماهی را پاک شده می خرید و فکر می کنید که از پس تمیز کردنش برنمی آیید؟ باور کنید پاک کردن ماهی آسان تر از چیزی است که فکر می کنید. کافی است چند لایه روزنامه را روی اپن یا میز آشپزخانه پهن کنید و با یک کارد نوک تیز و قیچی آشپزخانه کارتان را آغاز کنید.

15 شهریور 1401

زمان برگزاری کنسرت همایون شجریان در کانادا تغییر کرد

همایون شجریان گفت، زمان برگزاری کنسرت های او در کانادا به علت آماده نشدن ویزای تعدادی از اعضای ارکستر سیاوش به ماه ژانویه تغییر کرد.

13 شهریور 1401

راه یابی باغ وحش به جشنواره بین المللی فیلم کوزوو

تهران (پانا) - فیلم کوتاه باغ وحش به نویسندگی و کارگردانی نفیسه زارع در بخش مسابقه نهمین جشنواره جهانی FERFILM کوزوو به رقابت می پردازد.

10 شهریور 1401

هشدار به کسانی که هر روز پنیر می خورند

اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، نباید خیلی پنیر بخورید، مخصوصاً پنیر هایی که لاکتوز بالایی دارند.

3 شهریور 1401

سرطان هایی که تشخیص آن ها سخت است

بسیاری از سرطان ها زودتر از زمان شکل گیری علائم، تشخیص داده می شوند، اما متاسفانه تشخیص بعضی از سرطان ها سخت است و باید مراقب این نوع سرطان ها باشیم.

2 شهریور 1401

کنترل فشار خون با تمرینات تنفسی 5 دقیقه ای

محققان در مورد این موضوع که چگونه می توان ظرفیت بدن را برای ورزش افزایش داد، به نتایجی دست یافته و نشان داده اند که می توان با تمرینات تنفسی 5 دقیقه ای به صورت روزانه جنبه های خاصی از متابولیسم را بهبود بخشید.

31 مرداد 1401

واژگونی خودرو پراید با پنج مصدوم در محور بن به شهرکرد

رئیس اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: بعد از ظهر امروز، در اثر حادثه واژگونی خودرو پراید در محور بن به شهرکرد پنج نفر مصدوم شدند.

29 مرداد 1401

ضرروت تزریق فناوری و نوآوری به صنعت غذا

به گزارش خبرنگاران به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، دکتر قدیر رجب زاده در نخستین رویداد توسعه اکوسیستم نوآوری در استان ها (تانا) در صنایع غذایی با تاکید بر اینکه عملکرد اکوسیستم فناوری در حوزه هایی نظیر دارو و درمان بسیار بهتر از صنایع غذایی...

27 مرداد 1401

ماجرای زمان یک ماهی، فیلم کوتاه ریحانه پارسا در ترکیه

22 ماه قبل بود که ریحانه پارسا ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد و در این مدت به عنوان یک اینفلئونسر فعالیت می کرد. اما حالا او با انتشار یک تیزر از فیلم کوتاه تازه اش، تحت عنوان زمان یک ماهی رونمایی نموده است.

25 مرداد 1401

افزایش طول عمر با مصرف روزانه انگور

مطالعات اخیر منتشر شده نشان می دهد که مصرف انگور ممکن است تاثیر مثبتی بر سلامت و طول عمر داشته باشد.

24 مرداد 1401

اولین واکسن اصلاح شده بیماری لایم

واکسن تازه بیماری لایم در آستانه ورود به مرحله نهایی آزمایش انسانی است.

22 مرداد 1401
تعداد: (262)