5 مورد اشتباه در زمان شارژ باتری تلفن همراه ، راه چاره هایی برای جلوگیری از مصرف زیاد باتری

به گزارش وبلاگ هم نفس، کارشناسان به هزاران نفر از دارندگان اندروید و آیفون هشدار داده اند که هرگز مرتکب 5 اشتباه در زمان شارژ باتری نشوند. کارشناسان بعلاوه راه حل های جدیدی را برای جلوگیری از مصرف بی رویه باتری در گوشی های آیفون و اندروید، ارائه داده اند.

5 مورد اشتباه در زمان شارژ باتری تلفن همراه ، راه چاره هایی برای جلوگیری از مصرف زیاد باتری

به گزارش وبلاگ هم نفس و به نقل از روزنامه سان، دارندگان تلفن های هوشمند از چندین نکته آگاه شده اند که می تواند به حفظ عمر باتری دستگاه آن ها یاری کند. هنگامی که دستگاه شما زود شارژ باتری خالی می نماید ممکن است شرایط خسته نماینده ای برای شما پیش بیاید. خوشبختانه چند راه وجود دارد که می توانید عمر باتری خود را طولانی کنید.

روشنایی کم صفحه نمایشگر

سطح روشنایی زیاد صفحه نمایش گوشی های هوشمند می تواند باعث مصرف زیاد عمر باتری گردد. به این ترتیب، به کاربران توصیه می گردد هر زمان که می توانند روشنایی صفحه نماشگر را در سطح کم فعال نمایند. انجام این کار می تواند به عملکرد بهتر باتری گوشی هوشمند شما یاری کند و باعث طول عمر بیشتر آن گردد. بعضی از کارشناسان توصیه می نمایند روشنایی صفحه نمایش را بین 65 تا 70 درصد حفظ کنید زیرا این کار می تواند تا حد زیادی در مصرف باتری صرفه جویی کند. برای تنظیم این مورد در گوشی های آیفون، به Settings > Display > Brightness Level بروید > با استفاده از نوار لغزنده نور صفحه نمایشگر خود را به دلخواه تنظیم کنید. در اندروید، برنامه تنظیمات را باز کنید > روی نمایشگر ضربه بزنید > روشنایی تطبیقی را خاموش کنید و به دلخواه تنظیم کنید.

حالت کم مصرف

اگر باتری شما کم است، می توانید از حالت کم مصرف بهره ببرید. حالت کم مصرف، مقدار برق مصرفی دستگاه شما را کاهش می دهد. برای روشن یا خاموش کردن حالت کم مصرف در آیفون خود، به تنظیمات > باتری > تغییر حالت کم مصرف بروید. بعلاوه می توانید با کشیدن انگشت از صفحه اصلی خود به پایین و کلیک روی نماد باتری، حالت کم مصرف را از مرکز کنترل روشن و خاموش کنید. برای انجام این کار در اندروید، به تنظیمات بروید > روی باتری و مراقبت از دستگاه ضربه بزنید > روی باتری ضربه بزنید > ذخیره انرژی را تغییر دهید.

حالت هواپیما

قرار گرفتن موقت در حالت هواپیما می تواند در مصرف انرژی دستگاه شما صرفه جویی زیادی کند زیرا تمام ارتباطات بی سیم را ممنوع می نماید. حالت هواپیما در آیفون ها را می توان به وسیله نماد موجود در مرکز کنترل گوشی فعال کرد. فقط انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و نماد هواپیما را انتخاب کنید. برای روشن یا خاموش کردن حالت هواپیما در Android، برنامه تنظیمات دستگاهتان را باز کنید. روی Network & Internet ضربه بزنید و سپس حالت هواپیما را روشن یا خاموش کنید.

کاهش زمان قفل اتوماتیک

روش دیگری که می توانید عمر باتری دستگاه خود را حفظ کنید، کاهش زمان قفل اتوماتیک صفحه نمایش است. این به مدت زمانی که از دستگاه خود استفاده نمی کنید و صفحه نمایش شما روشن است،مربوط می گردد.

هر چه زمان فعال شدن قفل اتوماتیک گوشی شما بیشتر طول بکشد ، عمر باتری بیشتر می گردد. برای انجام این کار در آیفون، به Settings > Display & Brightness > Auto-Lock بروید، سپس مدت زمان را انتخاب کنید. برای تنظیم این مورد در اندروید، می توانید به تنظیمات > نمایشگر > زمان خواب بروید. کارشناسان توصیه می نمایند زمان قفل اتوماتیک گوشی خود را به حدود 15 ثانیه یا 30 ثانیه کاهش دهید.

خدمات مکان را خاموش کنید

بسیاری از برنامه های موجود در تلفن هوشمند، در حین استفاده شما از آن ها، از موقعیت مکانی استفاده می نمایند. با این حال، این سرویس اغلب باتری گوشی شما را خالی می نماید و در نهایت طول عمر آن را کاهش می دهد. با خاموش کردن آن، نه تنها حریم خصوصی خود را ایمن تر می کنید، بلکه عمر باتری گوشی خود را نیز بهبود می بخشید. با رفتن به Settings > Privacy > Location Services می توانید ببینید کدام برنامه ها از موقعیت مکانی شما در آیفون شما استفاده می نمایند. پس از آن، می توانید خدمات موقعیت مکانی را به طور کامل خاموش کنید یا فقط در حین استفاده از برنامه اجازه دسترسی را بدهید. در اندروید، به تنظیمات بروید >شخصی را باز کنید> روی دسترسی به موقعیت مکانی ضربه بزنید. در بالای صفحه، دسترسی به موقعیت مکانی من را خاموش کنید.

بیشتر بخوانید:

  • شگفت انگیز ولی واقعی | 5G سریع تر عمر باتری گوشی را تمام می نماید
منبع: همشهری آنلاین

به "5 مورد اشتباه در زمان شارژ باتری تلفن همراه ، راه چاره هایی برای جلوگیری از مصرف زیاد باتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مورد اشتباه در زمان شارژ باتری تلفن همراه ، راه چاره هایی برای جلوگیری از مصرف زیاد باتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید