طراحی گرافیکی و چاپ

کاریکلماتورهای پرویز شاپور؛ همسر سابق فروغ فرخزاد و پدر کاریکلماتور در ادبیات

خیلی از ما نام پرویز شاپور را همراه با اسم فروغ فرخزاد شنیده ایم. پرویز و فروغ در سال 1329 با یکدیگر ازدواج کردند که این ازدواج انتها به جدایی انجامید. شاپور هیچ گاه زیر سایه نام فروغ زندگی نکرد. او فردی تحصیل نموده و توانمند بود و دستی بر قلم داشت و نوشته...

7 آبان 1399

کیارستمی و عصای گمشده به هنر و تجربه رسید

فیلم بلند کیارستمی و عصای گمشده به کارگردانی محمودرضا ثانی در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران می گردد.

4 آبان 1399

کتاب بایگانی ادبی پلیس مخفی - نوشته ویتالی شنتالینسکی

در دوران وحشت بزرگ استالینی میلیون ها نفر دستگیر و اعدام شدند. قربانیان طیف گسترده و متنوعی را شامل میشدند؛ از سیاستمداران و نظامیان تا دانشمندان و اساتید دانشگاه.

7 مهر 1399

یافته جدید پژوهشگران داخلی درباره دیابت، استفاده از محیط کشت سلول بنیادی انسان برای درمان سریع تر زخم ها

محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی به بهبود عملکرد فیبروبلاست ها در فرد مبتلا به دیابت دست پیدا نموده اند که در نتیجه باعث درمان سریع تر زخم ها و بازسازی پوست شده است.

6 مهر 1399

چاپ 3 بعدی عضله قلب در حال تپیدن امکانپذیر شد

دانشمندان دانشگاه مینه سوتا آمریکا پیروز به چاپ سه بعدی عضله پمپاژ خون در قلب در حال تپیدن از سلول های بنیادی پرتوان و یک ماتریس برون یاخته ای شده اند.

21 شهریور 1399

ارائه تخفیف های بالا در فروش اینترنتی کتاب موقت است

محمدحسن شاطریان مدیر نشر و کتاب فروشی بیدگل در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به ارائه کتاب در سایت ناشران با تخفیف های غیرمتعارف، بیان کرد: عرضه کتاب بر روی سایت ناشران به دلیل شرایط پیش آمده موقت است؛ زیرا بسیاری از ناشران کاغذ خریداری کردند و با چاپ...

7 شهریور 1399

میوه ای علیه آلزایمر

انار سرشار از آنتی اکسیدان ها است و همواره خواص آن برای مقابله با بیماری های قلبی عروقی و بعضی از سرطان ها مورد آنالیز پژوهشگران قرار گرفته است. اما اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که فواید انار فراتر از این حرف ها است.

30 دی 1398

ترفندهایی که در عکاسی دیجیتال به شما یاری می نمایند

دنیای عکاسی در عین سادگی بسیار پیچیده و مفصل بوده و تنها داشتن یک دوربین و فشردن شاتر از شما یک عکاس نخواهد ساخت. عکاسی با دوربین های دیجیتال نکات بسیار جزیی و مهمی داشته که با دانستن یکسری از نکات عکاسی دیجیتال می توانید عکس های قابل قبولی داشته باشید....

18 دی 1398

نقاشی پشت شیشه، پوشیده از غبار فراموشی

نقاشی پشت شیشه از جمله هنرهای دستی است که از دوره صفویه در ایران رونق پیدا کرد و در تزئینات داخلی بناها به کار گرفته شد اما امروزه این هنر حال و احوال خوشی نداشته و گرد و غبار فراموشی روی آن را پوشانده است.

17 دی 1398

مرموزترین هواپیمای تجاری ساخته شده جهان به پرواز درآمد بدون اینکه اندک اطلاعاتی درباره اش داشته باشیم

هفته گذشته، شرکت هواپیمایی Otto Aviation پیروز شد آخرین هواپیمای ساخته شده خود را به پرواز دربیاورد و اولین تست های عملی پروازی را پشت سر بگذارد.

12 دی 1398

ساخت هتل فضایی از ایده تا واقعیت، چالش های پیش روی مهندسان برای ساخت اولین هتل فضایی جهان

هتل فضایی ایده ای شگفت انگیز است که اولین مراحل ساخت و طراحی آن اجرا شده و تا چند سال آینده اولین گروه از گردشگران فضایی درمدارکره زمین اقامت می نمایند.

8 دی 1398

ثروتمندترین بازیگران جهان در سال 2019

خبرنگاران: بعضی از بازیگران معروف جهان بیش از نیم میلیارد دلار ثروت دارند! البته این ثروت، تنها ازطریق بازیگری به دست نیامده، بلکه این بازیگران، سرمایه های خود را در حوزه های دیگری نیز به کار بسته اند و ثروت زیادی گرد آورده اند.

7 دی 1398

ساخت شهرک صنعتی پوشاک به تعویق افتاد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از آغاز عملیات اجرایی تاسیس شهرک صنعتی پوشاک در نیمه دوم امسال خبر داد و علت به تعویق افتادن افتتاح این پروژه را بروز ناهماهنگی هایی در صدور مجوز نهایی آن ابراز کرد.

4 دی 1398

تعویض لوله های فرسوده به کمک روبات

لوله های فرسوده گاز شهری لندن از این پس به کمک روبات تعمیرکار Cisbot تعمیر و تعویض می شود.

3 دی 1398

طراحی گوشی آینده اپل با ظاهر کلاسیک و مشابه آیفون 4

در این گزارش شایعات، گمانه زنی ها و طراحی های پیش بینی شده برای آیفون 12 را بررسی خواهیم کرد.

3 دی 1398