جالب ترین قابلیت های هوش مصنوعی چت جی پی تی

به گزارش وبلاگ هم نفس، ایسنا نوشت: شرکت OpenAI به تازگی از آخرین مدل زبانی هوش مصنوعی خود، یعنی GPT-4 رونمایی نموده است. این هوش مصنوعی عصر تازهی را شروع نموده و قابلیت های تازه و جالبی دارد.

جالب ترین قابلیت های هوش مصنوعی چت جی پی تی

امروزه بسیاری از افراد در صنایع مختلف از مدل زبانی بزرگ استفاده می نمایند. در ادامه چند مورد از جالب ترین کارهایی را که تا به امروز به وسیله چت جی پی تی اجرا شده است، مرور خواهیم کرد.

دستور پخت غذاها

در نسخه های اخیر، جت جی پی تی تنها می توانست متون را بفهمد و بر اساس آن پاسخ دهد، اما شرکت OpenAI یک قابلیت تبدیل تصویر به متن را به تازهترین مدل خود اضافه نموده است که به نظر می رسد بهتر از انتظار کار می نماید. می توانید هر بار چندین تصویر به آن نشان دهید و پاسخ های دقیق دریافت کنید.

یک کاربر توییتر تصویری از داخل یخچال خود به GPT-4 داد و این هوش مصنوعی در کمتر از 60 ثانیه چندین دستور غذا با استفاده از آن مواد اولیه ارائه کرد. این بدان معنی است که شما می توانید وعده غذایی خود را در کمتر از 60 ثانیه معین کنید و دردسر جستجو برای غذا از بین می رود.

داوطلب مجازی

اپلیکیشن چشم های من باش (Be My Eyes) یک اپلیکیشن دانمارکی تلفن همراه است که کوشش می نماید تشخیص اشیاء و مقابله با چالش های روزمره را برای افراد نابینا و کم بینا آسان تر کند. این اپلیکیشن یک فرد نابینا یا کم بینا را به یک داوطلب بینا متصل می نماید تا به او به صورت زنده در انجام کارهایش یاری کند.

شرکت OpenAI و اپلیکیشن چشم های من باش پیش از انتشار نسخه GPT-4 با یکدیگر همکاری داشته اند. این اپلیکیشن دانمارکی در روز معرفی این نسخه از هوش مصنوعی از قابلیت های تازه با پشتیبانی GPT-4 رونمایی کرد. به لطف قابلیت تبدیل تصویر به متن، دستیار مجازی GPT-4 امکان یاری بصری در لحظه به افراد نابینا و کم بینا را فراهم می نماید.

تبدیل طراحی دستی به یک وب سایت

در طی معرفی GPT-4، گرگ براکمن (Greg Brockman)، مؤسس OpenAI چندین قابلیت را نشان داد که همه را متحیر کرد. با این حال، یکی از آنها فوق العاده خاص بود. براکمن به GPT-4 یک طرح دستی از یک وب سایت را نشان داد و به طور معجزه آسایی، این هوش مصنوعی آن را به یک وب سایت کارآمد تبدیل کرد.

کد نویسی کامل یک بازی رایانه ای

چت جی پی تی در خصوص نکات ساده کدنویسی، نمایش خطاها و مواردی از این دست به توسعه دهندگان و مهندسان یاری زیادی نموده است. بعلاوه این چت بات می تواند یک بازی کامل را به تنهایی کدنویسی کند.

یک کاربر توییتر پیروز شده است با استفاده از این هوش مصنوعی یک بازی Snake را در کمتر از 20 دقیقه بدون دانش جاوا بسازد. او برای تکمیل کار خود از GPT-4 و نرم افزار Replit یاری گرفت.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "جالب ترین قابلیت های هوش مصنوعی چت جی پی تی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جالب ترین قابلیت های هوش مصنوعی چت جی پی تی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید