روشندلان مهابادی تنها از منابع گویا برخوردار هستند

به گزارش وبلاگ هم نفس، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهاباد گفت: هزار و 200 کتاب گویا به صورت لوح فشرده در موضوعات متنوع برای روشندلان و کم بینایان در این شهرستان مجهز شده است.

روشندلان مهابادی تنها از منابع گویا برخوردار هستند

حسن سالاری در مورد دسترسی معلولان با مشکل بینایی به کتاب های ویژه این افراد در کتابخانه های این شهرستان اضافه نمود: 3 کتابخانه مهاباد با هزار و 200 نسخه کتاب گویا به صورت لوح فشرده در موضوع های متنوع برای روشندلان و کم بینایان تجهیز شده است.

وی اضافه نمود: در مجموع در هر کتابخانه 260 نسخه کتاب در اختیار این افراد واقع شده است و یکی از برنامه های اصلی ما تبدیل لوح های فشرده به فایل های صوتی برای استفاده روشندلان است، زیرا به این وسیله دسترسی آنان به منابع مورد احتیاج خود بسیار راحت تر است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی مهاباد توضیح داد: افزایش تنوع مطالب بخش نابینایان و کم بینایان، حمایت از آنان و فراهم کردن امکانات لازم و زیرساخت ها برای دسترسی آسان می تواند علاقه این قشر از جامعه را بیشتر به فرهنگ کتابخوانی و مطالعه بیشتر کند.

به گفته سالاری، در سال های گذشته ناصر آغابرا شاعر و نویسنده روشندل اهل مهاباد تخلص شعری ژاکاو، تنها عضو فعال نابینای کتابخانه های مهاباد بود که اوایل امسال بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

هم اکنون 359 روشندل و کم بینا تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند، ولی همگی آنان از خدمات دریافت کتاب های گویا و لوح فشرده بی بهره هستند.

وبلاگ هم نفس مهاباد مهاباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "روشندلان مهابادی تنها از منابع گویا برخوردار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشندلان مهابادی تنها از منابع گویا برخوردار هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید